fbpx
19.8 C
Skopje
- Advertisement -spot_img

TAG

апсења

Турција отпушти над 9000 полицајци поради врски со Ѓулен

Доцна синоќа во Турција се ослободени од должност околу 9103 полицајци за наводни врски со организацијата на Фетула Ѓулен (ФЕТО) . Според официјална Анкара,...

Latest news

- Advertisement -spot_img