Mon. Oct 2nd, 2023

Category: Регион

Драматични фотографии од Косово: Повредени припадници на КФОР се влечат по земјата, НАТО ќе распоредува дополнителни сили

Неколку повредени припадници на КФОР можеле да се забележат за време на немирните протести како лежат повредени на улиците на Звечани по интервенцијата на мировната мисија. Како што објави Радио…

Евтини места за патување во Европа: Бугарија во првите на листата

Туристичките интернет-страници ги издвојуваат Романија, Бугарија, Португалија и Чешка како земји за кои нема да мора да потрошите премногу, па се издвојуваат неколку посебни места. Бугарија е еден од скриените…

Најнови информации за драмата на небото: Се огласи и екс премиерот на Србија во чиј авион удри гром

Големото невреме што ги зафати Словенија, Хрватска и БиХ беше речиси фатално за српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ. Дачиќ летал со авионот Фалкон кон Блед, кога гром го…

Аца Лукас со коментар за Карлеуша: Кој ги дира децата на пријателите како да ги дира моите деца

Популарниот пејач Аца Лукас не остана должен на коментарот на Јелена Карлеуша за децата на неговата пријателка Светлана Ражнатовиќ Цеца. Синоќешниот настап на белградскиот фестивал Music Week, на кој дојде…

Видео: Ѓоковиќ запеа песна и од Оливер Драгојевиќ во Хрватска: Подобро ми иде тенисот отколку пеењето

Српската спортска, но и светска легенда Новак Ѓоковиќ не престанува да ги изненадува своите фанови. По осовјувањето на Вимблдон тој ужива со својата понежна половина во Хрватска поточно на островот…

Македонци со сведоштво: Собите ни беа поплавени, едвај спасивме жива глава

По невремето кое го зафати грчкиот остров Халкидики веќе втор ден по ред се санираат штетите и се трага по лицата кои исчезнале. Сведоци за КУРИР раскажуваат сцени од страшното…

Во БСП гневни на Борисов за споредувањето на Гоце Делчев со Че Гевара

Ова е груба политичка грешка, изјави Деница Златева од БСП. Тие реагираа негативно на споредбата на бугарскиот премиер Бојко Борисов меѓу Гоце Делчев и Че Гевара по повод спорот со…

Прванов: Клучот на решението е да се држиме до тоа дека Илинденското Преображенско востание е бугарско по својот карактер

За мене клучот на решението е да држиме до тоа дека Илинденското Преображенско востание е бугарско по својот карактер, затоа што населнието има бугарско сознание, зашто такви се целите на…

(ВИДЕО) Нападнато возилото на Еди Рама – ситуацијата во Албанија се влошува

Инцидентот се случи, додека албанскиот парламент гласаше да го осуди претседателот Илир Мета за неговиот потег да ги откаже општинските избори, кои се очекува да се одржат на 30-ти јуни.…

Руска новинарка по упадот на Косово: Претседателот Вучиќ ме импресионираше и ја има мојата поддршка (Фото)

По вчерашните случувања во Северна Митровица каде што уште во 6.10 часот наутро се слушнаа сирените од полицијата по повод упадот на специјалните сили РОСУ, целодневниот хаос кој резултираше со…

Потресна исповед на Србин од Зубин Поток: Беа до заби наоружани, бегав бидејќи сакаа да завршат со мене

Радован Милановиќ, чиј син Раденко е повреден, а брат и братанец во полициска станица во Косово, вели дека биле изненадени од припадниците на РОСУ и дека не пружале никаков отпор,…

Застрашувачка глетка во регионот – реките носат се пред себе, поплавени патишта, а водата се уште надоаѓа

После силните обилни врнежи на магистралниот пат Бања Лука – Челинаќ може да се види заастрашувачка глетка и огромна количина отпад во реката Врбањи, особено пластични шишиња. На неколку километри…

Емина Јаховиќ води сметка за својот физички изглед – објави фотографии како вежба во теретана

Емина Јаховиќ и те како води сметка околу својот физички изглед, како и за здравиот живот, а во прилог на истото оди и фактот дека важи за едно од најзгодните…

Алармантна состојба во Србија: Се подготвува упад во Собранието (Фото)

Српската опозиција денеска организира нов масовен протест во Белград. Опозициските лидери не сакаа да ја објават програмата за денешниот протест, поради, како што рекоа тактички причини, само најавија дека ќе…

Цеца го снимаше синот Аркан како го става прстенот на свршеницата прашувајќи ја: Дали ќе се омажиш за мене? (Видео)

Популарната пејачка Светлана Ражнатовиќ Цеца ќе стане и официјално свекрва. Нејзиниот син Вељко Ражнатовиќ и официјално ја запроси неговата девојка, а веќе и свршеничка Богдана Родиќ. Светлана Цеца Ражнатовиќ не…

Вистински хаос во последно време: Таткото на Маја Маринковиќ проговори за нејзиното однесување во Задруга, па призна што мисли за нејзините задругарки

Искрен и без влакна на јазикот. Маја Маринковиќ стана една од најпопуларните задругарки во шоуто, но и во јавноста. Во изминатите денови таа е учесник во многу случувања кои ја…

Нов сообраќаен знак на патиштата: Казните драконски ако не го почитувате

На важните раскрсници во Србија денеска има нов сообраќаен знак. Наместо добро познатиот црвен знак СТОП, на кои сите сме навикнати, возачите беа затекнати од новиот знак „СТОП“ кој е…

Лепа Брена забрани да ја викаат бабо, а потоа откри каква мајка е

При давањето на последното интервју, Лепа Брена уште на самиот почеток го предупредила новинарот дека ќе го прекине интервјуто ако тој ја ословува како „баба“. „Јас сум само сопруга на…

Ана Брнабиќ: Протестите не ја вознемирија власта, кои се тие да даваат било какви рокови

Премиерката на Србија Ана Брнабиќ во изјава за српските медиуми вели дека протестите кои беа одржани изминатиот викенд во Белград не влијаеле негативно на власта, ниту пак ја вознемириле, по…

Прв пат откако ја напушти нејзината мајка, на Инстаграм со објава се огласи и Јелена Карлеуша

Јелена Карлеуша се врати на социјалните мрежи, прв пат по неколку недели поминати во голема тага. Ѕвездата на Инстаграм објави заедничка фотографија со Дивна Карлеуша која веќе има над 60.000…

Ќерката на Цеца никогаш не зборува за своето момче, но една фотографија го издаде избраникот на Анастасија Ражнатовиќ по грешка (Фото)

Ќерката на Цеца својот љубовен живот го крие далеку од очите на јавноста, но на социјалните мрежи сепак постои една фотографија која е со нејзиното момче. Како што пишуваат српските…