fbpx
-3 C
Skopje
Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот за „Фокус“ појаснува дека Мијалков...

Битиќи: Ќе се отпишуваат каматите на долговите направени до ноември 2020

Ќе се отпишуваат каматите на долговите на граѓаните направени до ноември 2020 година, а обврска на граѓаните е да ја платат главнината на долгот. Вицепремиерот...

Богојески до Заев: Ти наместо да си фраер и да донесеш вакцини без да питачиш кај Бојко или Вучича, се одлучи да тргнеш против...

Фејсбук статус на Петар Богојески Зоран Заев, ако за тебе беше многу важно првите вакцини да стигнат од Србија, за Вучича да биде херојот во...

Икона на Св. Пантелејмон подарок од Заев за Вучиќ

Премиерот Зоран Заев му подари на српскиот претседател Александар Вучиќ икона со ликот на Свети Пантелејмон како благодарност за денеска доставените вакицни од „Фајзер“. „На...

Избор на уредникот

Брнс: Корупцијата е вирус во оперативниот систем, политичките партии треба да осигураат дека моделираат правилно однесување

Амбасадорката на САД во земјава Кејт Мари Брнс , во интервју за порталот на албански „Telegrafi“, во однос на корупцијата во земјава по објавениот...

АЛО ГРАДОНАЧАЛНИК

Делчево се гради како никогаш досега: Завршува реконструкцијата на ул „Вера Јоциќ”

Завршува реконструкцијата на ул „Вера Јоциќ“ Се става асфалт на ул „Вера Јоциќ“ со што Завршува реконструкцијата на ул „Вера Јоциќ“ Се става асфалт на ул...

КОЛУМНИ

Преспа ли е иднината на туризмот, наместо Охрид?

Економската криза кулминира во Македонија. Бизнисот виде дека власта слабо реагира па почна да вика – Бог нека ни е на помош. Е, тука...

Stay Connected

84,046FansLike
564,865FollowersFollow
61,453SubscribersSubscribe

Најнови Вести

Љубчо Георгиевски со предлог како да се реши спорот со Бугарија

Гледам дека Македонско-Бугарските односи се движат кон нов ќор-сокак а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна...

НОВА ГОЛЕМА ТРАЕДИЈА ВО МAKЕДОНИЈА: ПОЧИНА МАЖ ОД СКОПЈЕ ОТКАКО ПАДНА ОД КAPПА

Во Полициската станица Кавадарци, М.Џ.(71) од Скопје вчера попладне пријавила дека нејзиниот сопруг Е.Џ.(75). Тој паднал од карпа кај село Кошани, на место викано „Дол“,...

МВР ги приведе Миленко Неделковски и Александар Пандов

МВР соопшти дека синоќа во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека угостителски објект на ул.„6“ во с.Стајковци, сопственост на С.П. и А.П....

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

ПОЛИТИКА

Ковачевски: Не ни треба еуфорија и национализам, ни треба решение со Бугарија

Без да можам да алудирам на самото интервју на Зоран Заев и на реакциите кои следувале после тоа, мислам дека Договорот со Бугарија е...

Д-р Сашко Николов: ќе останам доктор за сите граѓани и покрај мојата функција

Кандидатот за градоначалник на општина Штип, Д-р Сашко Николов истакна дека и покрај тоа што започнавме со изборната кампања за предвремените локални избори во...

Заев: нашата намера е да бидеме рационални и да ги придвижиме работите

Недонесувањето одлука на состанокот во Брисел е пораз за идејата на ЕУ, но во исто време е потврдено во изјавата на претседавачот, германскиот министер...

Забрчанец за “Civil”: Да останеме посветени на демократијата, никој да не се осмели да ги гази граѓанските права

“Тоа се оние денови кога целата македонска демократска јавност им се радуваше и им даваше поддршка на студентите организирани во студентски пленуми. Се најдов...

Д-р Сашко Николов: Не смееме да дозволиме да влеземе од здравствена во институционална криза

ВМРО ДПМНЕ имаа шанса да бидат дел од оваа трка и да се борат но тие го избраа нивниот кукавички пат, вели Д-р Сашко...

Македонија

Сабриоски до Маричиќ: Плачевте, кукавте, навидум се боревте за нели функционалност на државата се додека не стигнавте на кожната столица

Господине Бојан Маричиќ, министер за правда, не е мое да судам, ниту тоа ќе го направам - ќе ви пресуди перцепцијата на граѓаните за...

Фуфо: Во коцката губиш свои пари, туѓи пари, па губиш образ, доверба, а на крај го губиш најважното, односно семејството

Љупчо Николовски – Фуфо во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 раскажа за своето минато поврзано со коцкањето ио лихварството. На прашање за тоа колкави...

Еве KAKO MИЈАЛKOВ ја надмудрил полицијата: Телефонот бил дома, а тој патувал во непознат правец

Поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков не бил во неговиот дом на Водно кога полицијата вчера попладне пристигнала за да му врачи решение...

Спорт

Борец го победи Вардар и во Велес ги однесе првите три бода во новата сезона

Под посебни услови и во согласност со сите здравствените протоколи и пред празни трибини започна новата сезона 2020/2021 во ПМФЛ. Пред стадионот на југоисточниот...

Мама миаа: Дибала го постигна најдобриот гол во досегашната кариера (Видео)

Паоло Дибала многу се поврзува со заминување од Јувентус во овој преоден рок. Дибала прво беше пред трансфер во Манчестер Јунајтед и Тотенхем, а кога...

Англија ликува на сметка на Италија: Ливерпул и Тотенхем ги исфрлија Интер и Наполи од ЛШ

Англија ликува, Италија е во разочарување. Од фудбалски причини. Ливерпул и Тотенхем ги добија битките со Интер, односно, Наполи и продолжуваат во осминафиналето во...

Свет

Снимka од тоа како шоферот му ги притисна рацете на Тито во Шведска: Каква беше реаkцијата на главниот

Далечата 1976 година, Тито имал посета во Шведска. На излегување од автомобилот за полесно да потстане се фаќа со едната рака на касата на...

Трамп се враќа во политиката со говор на 28-ми февруари?

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп сака да се врати на големата политичка сцена за време на состанокот со конзервативците, дознава извор запознаен со...

Германски пратеници бараат да се укине олеснетото вработување на работници од Балканот

Германската десничарска екстемистичка партија АФД бара да се укине правото за Западен Балкан за внесување неквалификувана работна сила во Германија, овој предлог наиде на...

ИНТЕРВЈУ

...

Интервју со Ариф Калгури, кандидат за претседател на Факултетско студентско собрание на Филозофски факултет-Скопје

Денес нашата екипа Поглед.мк разговараше со кандидатот за претседател на Факултетското студентско собрание на Филозофски факултет - Скопје. Станува збор за Ариф Калгури, студент...
- Advertisement -

ЖИВОТ

Автомобил возеше во спротивна насока на скопска обиколница

Често на социјалните мрежи може да се видат видеа од дивеење со автомобили или мотори, а едно такво беше објавено и денеска. На социјалните мрежи...

Убави цифри: Koлky можете да заработите во Чвајцарија како фризер, столар, возач

Убави цифри: Колку можете да заработите во Швајцарија како фризер, столар, возач… Кантонот на Цирих неодамна објави водич за плата од кој може да се...

Поучна приказна за Човекот, Бог и празниот куфер која ќе ви го смени животот

Си поминал некој човек. Во еден момент забележал како му се приближува Бог, кој со себе носел куфер. И Бог рекол: „Сине, време е...

ЗДРАВСТВО

ЦРН биланс кај нас: Дури 30 починати за 24 часа

Во последните 24 часа се направени 3042 тестирања, а регистрирани се 947 нови случаи на ковид-19 во следниве градови -Скопје 530, Куманово 30, Дебар 3, Штип 15, Прилеп 38, Тетово...

ЗАГИНА ТАТKOТО НА ПОЗНАТАТА ПEJАЧКА: Непознат сторител го удрил со атомобил и побегнал од местото на несреkaта

Локалната полиија бара да се појават сите сведоци на несреkaта, а славната раперка сè уште не ја објавила смртта на нејзиниот татко. Роберт Марај, 64-годишниот...

Германија делумно ги затвори границите со две држави: Еве kakо реагираше ЕУ на ваквата одлука

Германија денес делумно ги затвори своите граници со Чешка и австрискиот Тирол поради ширењето на новите видови на коронавирус и покрај осудата на ваквата...

НОВА ТАЖНA ВЕСТ: НА 31 ГОДИШНА возраст ненадејно почина репрезентативецот МИЛОШ ѕвездата во футсал во Србија

Сите ВЕСТИ од Македонија, Балканот, Светот на едно МЕСТО. Домашните случувања, политички, спортски, културни и од општествена сфера на само едно место Ужасна вест ни...

Колумни

Ова не е борба само на еден министер

Се чини дека веќе и не постои ден во кој ќе се разбудиме а нашето утринско кафе нема да го поминеме покрај малите ТВ...
- Advertisement -

Регион

Вистински xaoс: Паниka на естрадата во Србија ekсплицитни видеа со познати личности во телефонот на Вељко Невоља

Биди во тек со сите случувања во Македонија и светот Според пишувањата на одредени медиуми од соседството во естрадните кругови во Србија владее вистински xaoс...

Вучиќ кажа кога ќе го признае Косово (Видео)

Повеќе информации за Балканот шрочитајте ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ Денес, претседателот на Србија, Александар Вучиќ ги коментираше критиките упатени кон него од подппретседателката на Народната партија, др....

Вучиќ отkрива: Дознав дека ме прислушувале, тоа е државен удар, знам кој стои зад тоа

Тој во интервју за „Курир“ вели дека знае кој стои зад тоа и дека верува дека надлежните органи ќе испитаат се. Тој нагласи дека...
RSS Plugin by Leo