fbpx
11.8 C
Skopje
Жикица Паговски е Македонец кој работи помеѓу Њујорк, Вашингтон и Европа. Успешен, етаблиран, почитуван. Силно ја сака Македонија. Сега е директор за стратешки развој во Foreign Policy, водечкиот светски магазин...

Избор на уредникот

АЛО ГРАДОНАЧАЛНИК

КОЛУМНИ

Stay Connected

112,988FansLike
564,865FollowersFollow
61,453SubscribersSubscribe

Најнови Вести

ПОЛИТИКА

Македонија

Спорт

Свет

ИНТЕРВЈУ

...

- Advertisement -

ЖИВОТ

ЗДРАВСТВО

ТОП 20 најглупави одбрани

https://www.youtube.com/watch?v=bFv7ZUb4SjY

Се видел на кутија од цигари: Започнал со хемотерапија, потпишал документи, иако не знае ниту да чита

Хенал Барето Родригез (74) останал изненаден откако купил кутија со цигари и сфатил дека го гледа своето лице. Без негова дозвола Министерството за здравство...

Швајцарски научници откриваат: Повеќе од 43 килограми злато на годишно ниво во Швајцарија завршуваат во канализацијата

Швајцарските научници открија дека повеќе од 43 килограми злато, вредни близу 1,8 милиони американски долари, секоја година се губат во канализацијата во оваа земја. Според...

Споредбена анализа: Хрватска и Словенија 28 години подоцна

Во моментите на осамостојување и создавање независна држава Словенија била за четвртина посилна од Хрватска, но денес, после три децении, таа разлика меѓу нив...

Колумни

- Advertisement -

Регион

RSS Plugin by Leo