Sun. Oct 1st, 2023

Category: Живот

Шпански свештеник дрогирал жени, па ги силувал и снимал – го издал цимерот

Прво ги дрогирал, а потоа ги малтретирал и снимал. Сите снимки им ги испраќал на пријателите. Него го издал поранешниот цимер, кој останал шокиран кога на хард дискот во станот…

Важеше за срцекршач кој ги повредува жените, но нема да верувате колку Катарина го сменила Дарко (ФОТО)

Дарко Лазиќ и неговата сопруга Катарина Лазиќ го споделуваат речиси секој сегмент од заедничкиот живот со своите следбеници на Инстаграм. Сега Катарина откри што прави Дарко кога таа не е…

Жените се необразовани по прашањето на менопаузата! Еве што се случува во телото, како влијае падот на естроген и кои се главните симптоми

Овој период го означува крајот на репродуктивната возраст Менопаузата го означува последниот период во животот на жената и крајот на нејзиниот репродуктивен период, во просек тоа се случува околу 50/51…

Омажена е за милионер од Дубаи и живее за да му ги троши парите: „Ако ми го скрати буџетот, веднаш ќе го оставам“

Инфлуенсерката Соуди објави видео во кое ги наведе причините поради кои би се развела од сопругот милионер Инфлуенсерката Соуди, која е во брак со арапскиот бизнисмен Џамал, стана популарна на…

Дали знаете со кои намирници најлесно можеме да се отруеме? За некои од нив никогаш не би ви паднало на памет

Безбедноста на храната е еден од најважните фактори за зачувување на здравјето на луѓето. Сепак, дури и кога строго се придржуваме до хигиенските стандарди и правилата за чување храна, постојат…

22 милиони прегледи: Близначки се сретнале повторно по 24 часа и покажале колку се поврзани

Снимката на мајката Лорен Берти растопи илјадници луѓе на социјалните мрежи. Во видеото објавено на ТикТок можеме да видеме како реагирале близначките кои биле раздвоени 24 часа. Кога повторно се…

Девојчето (11) од Нови Сад, кое продава крофни за лекување на татко ѝ, стана хит – километарска колона на нејзиниот штанд (ФОТО+ВИДЕО)

„Колку сум горда на луѓето во овој град“, „Ова е солидарност“, се дел од коментарите за видеото од луѓето во Нови Сад кои стрпливо чекаат во ред за да купат…

Најевтина земја за живеење: Транспортен билет 3 центи, ражничи 30 центи, кирија само 60 евра

Најевтина земја за живеење: Транспортен билет 3 центи, ражничи 30 центи, кирија само 60 евра Според The ​​World of Statistics, Пакистан е прогласен за најевтина земја за живеење. За да…

Ако се запали оваа сијаличка на таблата, веднаш застанете: Многумина игнорираат, еве што значи тоа

Затнувањето на филтерот обично се случува поради кратки растојанија на возење Иако новите бензински автомобили се продаваат повеќе од автомобилите на дизел во последниве години, автомобилите со дизел се уште…

Вирална објава за растењето во Југославија: „Децата денес никогаш нема да знаат какво е чувството да си вистинско дете“Вирална објава за растењето во Југославија: „Децата денес никогаш нема да знаат какво е чувството да си вистинско дете“

Вирална објава за растењето во Југославија: „Децата денес никогаш нема да знаат какво е чувството да си вистинско дете“ Во една хрватска Фејсбук група се појави објава која кај многумина…

Се бараат 12 мажи и жени за експеримент: Добиваш 30 илјади евра за лежење во кревет 30 дена

Текстот продолжува веднаш после содржината од рекламата. Необичен експеримент ги бара своите волонтери. Надоместокот е повеќе од апетитен, дознава ТОП вести. Да лежиш два месеци и да не работиш, за…

СПОРЕД ФЕНГ ШУИ: Како да привлечете пари и изобилство во вашиот дом оваа пролет

Привлечете пари и изобилство во вашиот дом оваа пролет. Tекстот продолжува веднаш по огласот. Дали сте знаеле дека според Фенг шуи, областа поврзана со пари, финансиски просперитет и изобилство, го…

Герасимовски Општина Центар нема да постапи по ништо околу земјиштето спроти Нова Македонија се додека не добие зелено светло

Општина Центар нема да постапи по ништо околу земјиштето спроти Нова Македонија се додека не добие зелено светло од другите институции, рече денеска градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски, кој…

Пронајден еден од најпознатите бродови во историјата, и тоа по – 107 години од исчезнувањето (ВИДЕО)

Научниците го пронајдоа трупот на еден од најбараните бродови кој пропаднал пред повеќе од еден век, односно 107 години. Остатоците од бродот Ендјуранс, кој припаѓал на истражувачот Сер Ернест Шеклтон,…

Ako сте во Германија или Швајцарија и слабо заработувате: Швајцарско село нуди 60.000 евра за да се преселите семејно таму

Според предлозите на локалната самоуправа, а поради зголемено иселување, општината Албиен во Швајцарија, на четиричлено семејство би му дало 70.000 франци, или 60.000 евра ако се одлучат да живеат таму.…