fbpx
6.8 C
Skopje
- Advertisement -spot_img

TAG

Борис Џонсон

Б. Џонсон: Ако САД имаат потреба ќе удриме на Сирија

Британскиот министер за надворешни работи, Борис Џонсон изјави дека Велика Британија е подготвена да се приклучи кон САД за нова воена акција во Сирија,...

Latest news

- Advertisement -spot_img