fbpx
6.8 C
Skopje
- Advertisement -spot_img

TAG

Брексит

Тереза Меј ќе се сретне со Јункер и со преговарачот за Brexit Барние

Британскиот премиер Тереза ​​Меј ќе одржи прва значајна средба со европските лидери, откако најави вонредни општи избори, за да ја зајакне својата позиција во...

Latest news

- Advertisement -spot_img