fbpx
8.8 C
Skopje
- Advertisement -spot_img

TAG

дипломатија

На Жоро сега му текна дека ќе бидеме „северномакедонци“ надвор: Зошто тоа не го кажа додека беше во Влада?

На Зоран Димитровски Жоро сега му текна дека ќе бидеме „северномакедонци“ надвор. Вели дека неговото тврдење го потврдува врз она што сугерира новото име....

Балканскиот лав, кој во суштина е маче

Македонија и покрај „милениумската“ историја (со која можете да се запознаете од книгите на Александар Донски и емисиите на Дардан Венетски на тв Сонце)...

Latest news

- Advertisement -spot_img