Fri. Sep 22nd, 2023

Tag: Дожд

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Еве до кога ќе има ДОЖД во Македонија!

Променливо облачно и ветровито време со локален дожд, ќе се задржи и утре, претежно во западните и јужните делови од земјава. -Ќе дува засилен североисточен ветер, на места со брзина…