fbpx
11.8 C
Skopje
- Advertisement -spot_img

TAG

екстрадиција

Албанија може да побара екстрадиција на Рамуш Харадинај

Откако во понеделникот (24 април), албанскиот претседател Бујар Нишани му додели албанско државјанство на лидерот на Алијансата за иднината на Косово, Рамуш Харадинај, е...

Latest news

- Advertisement -spot_img