fbpx
8.8 C
Skopje
- Advertisement -spot_img

TAG

Ердоган

Ердоган пак се закани дека Турција ќе се откаже од ЕУ

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека Анкара ќе ја преиспита својата позиција за пристапување кон ЕУ, ако биде принудена да чека уште долго...

ЕK бара преразгледување на односите со Турција

Европската комисија ги повика земјите-членки да ги преразгледаат своите односи со Турција по референдумот таму, што му даде поголеми овластувања на претседателот Ердоган. Комесарот...

Latest news

- Advertisement -spot_img