Sun. Oct 1st, 2023

Tag: финале

5 причини да навиваме за Реал Мадрид во финалето на Лигата на шампионите

Финалето на Лигата на шампионите тропа на нашите врати. На националниот стадион во Велс Реал Мадрид и Јувентус ќе влезат во лута битка за трофејот во најпрестижниот европски клупски турнир. Јувентус…