fbpx
19.8 C
Skopje
- Advertisement -spot_img

TAG

Хитлер

Почина писателката која ја откри тајната за смртта на Хитлер

Писателката на воени романи Елена Каган, позната под псевдонимот Ржевскаја, почина вчера на 98 години, објави во Facebook нејзината внука Љубов Сум, пренесе РИА...

Latest news

- Advertisement -spot_img