fbpx
8.8 C
Skopje
- Advertisement -spot_img

TAG

климатски промени

Трамп му сврти грб на светот

Во понеделникот списанието „Nature Climate Change“ објави студија, според која, последиците од глобалното затоплување врз големите градови во светот ќе биде далеку по катастрофални...

Latest news

- Advertisement -spot_img