fbpx
8.8 C
Skopje
- Advertisement -spot_img

TAG

Колмар

Рамуш Харадинај е ослободен и може да се врати во Косово

Апелацискиот суд во францускиот град Колмар го одби барањето на Србија за екстрадиција на лидерот на Алијансата за иднината на Косово, Рамуш Харадинај Според одлуката...

Latest news

- Advertisement -spot_img