fbpx
11.8 C
Skopje
- Advertisement -spot_img

TAG

Ле Пен

ЕП почнува постапка за одземање имунитетот на Марин Ле Пен

Европскиот парламент почнува постапка за одземање  имунитетот на Марин Ле Пен. Таа е осомничена за злоупотреба на пари од европските фондови, објавија извори од...

Жан Мари Ле Пен ја обвини својата ќерка дека водела „смирена“ кампања

Францускиот политичар Жан Мари Ле Пен изјави дека неговата ќерка Марин Ле Пен, која ќе се бори за претседателската функција во вториот круг на...

Latest news

- Advertisement -spot_img