fbpx
6.8 C
Skopje
- Advertisement -spot_img

TAG

Македонци

На Жоро сега му текна дека ќе бидеме „северномакедонци“ надвор: Зошто тоа не го кажа додека беше во Влада?

На Зоран Димитровски Жоро сега му текна дека ќе бидеме „северномакедонци“ надвор. Вели дека неговото тврдење го потврдува врз она што сугерира новото име....

Latest news

- Advertisement -spot_img