Sun. Sep 24th, 2023

Tag: писателка

Почина писателката која ја откри тајната за смртта на Хитлер

Писателката на воени романи Елена Каган, позната под псевдонимот Ржевскаја, почина вчера на 98 години, објави во Facebook нејзината внука Љубов Сум, пренесе РИА Новости. Во годините на Големата татковинска…