fbpx
16.8 C
Skopje
- Advertisement -spot_img

TAG

Real Madrid

7 рекорди кои Кристијано Роналдо многу тешко ќе ги подобри

Најмногу голови за една екипа: Роналдо (Реал М) 399  vs Пеле (Сантос) 643 Најмногу мечеви за Реал Мадрид: Роналдо 389 vs Раул 745 Најмногу...

Флорентино Перес е готов да му понуди доживотен договор на Зидан

Претседателот на Реал Мадрид Флорентино Перез призна дека е подготвен да му понуди доживотен договор на тренерот Зинедин Зидан по освојувањето на вториот трофеј...

5 причини да навиваме за Реал Мадрид во финалето на Лигата на шампионите

Финалето на Лигата на шампионите тропа на нашите врати. На националниот стадион во Велс Реал Мадрид и Јувентус ќе влезат во лута битка за трофејот...

Latest news

- Advertisement -spot_img