Fri. Sep 22nd, 2023

Tag: Русија

Нападната е Москва, се огласи Путин, но и САД! (ФОТО)

Нападната е Москва, главниот град на Русија. Нападот со украински беспилотни летала врз цивилни објекти во Москва е терористички акт, изјави денеска рускиот претседател Владимир Путин. Тој додаде дека нападната…

Лавров: Русија не ги вооружува Талибанците

„САД немаат докази за тврдењата дека Русија ги вооружува Талибанците во Афганистан“, изјави шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров, цитиран од светските медиуми. Вчера, командантот на американските и меѓународните вооружени…