fbpx
6.8 C
Skopje
- Advertisement -spot_img

TAG

Русија

Хистерија во Москва по приемот на Црна Гора во НАТО

Откако вчера Црна Гора беше прогласена за 29-тиот најдобар нов член на НАТО, Русија се закани со одмазднички мерки. Во писмото на руското Министерство за...

Судир на бродови во Црно море. Се трага по 15 руски морнари

Во тек е спасувачка по потрагата на 15 руски војници, кои се во неизвесност, по судирот на руски воен брод со трговски брод во...

Лавров: Русија не ги вооружува Талибанците

„САД немаат докази за тврдењата дека Русија ги вооружува Талибанците во Афганистан“, изјави шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров, цитиран од светските медиуми. Вчера, командантот...

Latest news

- Advertisement -spot_img