fbpx
16.8 C
Skopje
- Advertisement -spot_img

TAG

THAAD

САД ја почна доставата на делови за THAAD во Јужна Кореја

Американската армија почна со достава на деловите за противракетниот систем THAAD во Јужна Кореја. На поранешното голф игралиште во областа Сонџу, во јужниот дел...

Latest news

- Advertisement -spot_img