fbpx
-6.2 C
Skopje
- Advertisement -spot_img

TAG

Заев

Ковачевски: Јас студирав заедно со Заев, тие што не познаваат велат дека сум помалку попустлив од него

Ние сме на чекор од почнување на преговорите со ЕУ токму поради решавањето на крупните прашања од премиерот Заев. Јас повеќе ќе се насочам...

Чудото на Заев

Синоќа новиот претседател на македонската Влада, Зоран Заев, одговараше на „уреднички“ прашања. Дел од прашањата беа поставени од  лица, кои чудно зашто многу лесно...

Заев на МТВ: Прво интервју во својство на премиер

Првото интервју како премиер, Зоран Заев ќе го има утревечер во 20:15 часот на Првиот канал на Македонската телевизија. Прашања ќе му поставуваат новинари од...

Latest news

- Advertisement -spot_img