fbpx
10.8 C
Skopje

85-годишен старец се „ослободи“ од својата сопруга: Мислеше дека контактирам со некого на социјалните мрежи

АКТУЕЛНО

Осумдесет и петгодишниот дедо во Истанбул ја убил својата 76-годишна сопруга поради нејзината љубомора, како резултат на неговата активност на социјалните медиуми, објави Хуријет Дејли Њуз. Двојката имала 50-годишен брак и живеела во Германија, но пристигнала во Истанбул на одмор, објави БТА.

Според весникот Сабах, тие биле пронајдени од роднини кои не можеле да ги контактираат по телефон.

Кога биле откриени, и двајцата биле крвави. Жената, Есма А., била прободена во нејзиното срце, а нејзиниот сопруг, Били А., скршил вени на зглобовите во очигледен обид за самоубиство.

Жената почина подоцна во болницата, но човекот беше спасен. Били А. признал на полицијата дека ја убил неговата сопруга, бидејќи бил љубоморен на неговата активност на социјалните медиуми.

„Мислеше дека контактирам со некого во социјалните медиуми. Се скаравме, и ми рече да ја напуштам куќата и дека повеќе не ми верува. Тоа беше нашата последна расправија”, изјави старецот на полицијата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -