fbpx
15.8 C
Skopje
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Trajche

231 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Потресно сведочење од трагедијата во Србија: Жива гореше, ме молеше да ја спасам (Фото)

На магистралниот пат Ниш – Приштина кај селото Барлово, кај Куршумлија утринава околу 7 часот дошло до сообраќајна несреќа во која животот го загубија...

Трамп: Северна Македонија е неопходен партнер на САД и НАТО алијансата

Белата куќа го објави писмото што претседателот на Соединетите Американски Држави (САД), Доналд Трамп, го испрати до американскиот Сенат, јавува Anadolu Agency (AA). Во писмото,...

Парите го сакаат овој човек: Два пати добил на лото, цифрите ќе ве остават без здив (Фото)

Британскиот пар Дејвид Лонг и Кејтлин Мекензи, на лотарија „ЕвроМилионс“ освоија 1,4 милиони евра и тоа по втор пат оваа година. Шансите за ова...

Временска прогноза: Вечер се оди на црква, но ќе се спасиме ли од невремето

Околу полноќ, во најголем дел од државава, состојбата со времето ќе биде стабилизирана. По невремето попладнево, вечерва за велигденската ноќ кога сите одат во црква,...

Грозоморна слика пред црквата Св.Ѓорѓија во Чаир: Малолетници упатуваа пцовки и ја удираа вратата на црквата (Видео)

Порталот Инфомакс, вчера на својата официјална фејсбук страница, објави видео од пред црквата Св. Ѓорѓија во Чаир, на кое се гледа како малолетни деца,...

МВР објави мапа со посебни правила за движење за 7. мај: Погледнете кои улици се затворени за сообраќај (Фото)

Координативното тело за организирање на посетата на Папата Франциск на Република Северна Македонија, информира дека за време на Апостолската посета на Папата, на територијата...

Стенд ап шоу на Бојан Велевски за македонскиот фолк: Се срамам да го запеам (Видео)

Македонскиот стенд ап комичар, Бојан Велевски, честопати знае да ја насмее јавноста со некој од своите настапи во живо. Тој на еден свој стенд ап...

Мицковски до Заев: Не може политичар кој има куп обвиненија зад себе да го реформира судството

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервјуто дадено за Независен весник вели дека не е можно политичар кој има куп обвиненија во минатото денес...

Тамара не издржа и се расплака среде емисија: Тој беше човекот со кого го поминав детството (Видео)

Познатата македонска пејачка и претставник на овогодишната Евровизија, Тамара Тодевска, гостуваше во емисијата “Б со точка” на водителот Драган Б. Костиќ. Низ емисијата, таа зборуваше...

Фчерашни новости со нова песна – Гули Брату Питу (Видео)

Новинарите на Фчерашни новости ексклузивно за своите фанови и гледачи излегоа на терен за да дознаат каде се имаше изборни нерегуларности. Во очи големиот христијански...

Тачи со остри критики за поглаварот Реџепи: ИВЗ мора да се ослободи од овој криминалец

Моето мислење е дека на претседателските избори, граѓаните на Македонија гласаа на совршен начин, иако ве уверувам дека со овој резултат сите политички сили...

Започнаа оставките во СДСМ, по роднините на Кирацоски, со оставки и кај Мира Стојчевска

Откако вчера енералниот секретар на СДСМ Александрар Кирацовски ја извести јавноста дека побара повлекување на неговите роднини од работни места, следуваше и фејсбук статус...

Димитров го протолкува слоганот на Силјановска: „Правда за Македонија“ звучи многу контрадикторно

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, го прокоментира слоганот на кандидатката за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска, која ја бара довербата на граѓаните ветувајќи...

Сите во неверување: Мадона ќе настапи на изборот за „Евросонг“ во Изреал

Познатата американска поп-пејачка Мадона ќе настапи на фестивалот Песна на Евровизија во Израел за хонорар од милион долари. Хонорарот на пејачката ќе го плати милијардерот...

Хитлер само еднаш ја посетил Југославија: Сите во чудење зошто го има одбрaно токму овој град

Југословенската држава има долга традиција во атифашистичкото движење и борба против Хитлер и нацистите. Водачот на фашистите во текот на војната посетил само еден...

Анкета: Граѓаните ќе гласаат за титулата Претседател на Северна Македонија, погледнете кој кандидат е во предност (Фото)

На повеќе од половина од анкетираните граѓани не им пречи тоа што изборите се однесуваат на гласање за претседател на Република Северна Македонија. Албанците...

Тајната на Белата куќа: Сите ја знаеме нејзината фасада, погледнете што се крие во внатрешноста (Видео)

Белата куќа е официјалната резиденција на претседателот на САД, како место од кое се раководи со најголемата светска сила. Нејзин архитект бил Џејмс Хобан од...

Насмејте се до солзи: Урнебесни вицови раскажани од Тони Михајловски (Видео)

Еден од нашите најдобри актери Тони Михајловски, честопати знае да ја насмее јавноста, благодарение на некои од вицовите што тој ги раскажува. Всушност вицот...

Лила Филиповска открива: Имав сериозен проблем, морав да легнам под нож

Популарната македонска водителка, Лила Филиповска, во интервју за „Бекстеј“ откри дека единствена естетска корекција која што ја има направено на своето тело се градите. Како...

Љубовницата на Шабан ја шокираше јавноста: После него ми остана мало суштество кое ме теши (Фото)

Во најновиот број на српски Свет, Ивона Неговановиќ Цуца, позната како жената која долги години му беше љубовница на популарниот пејач Шабан Шаулиќ, со...

Апасиев: Со бојкот на второто полувреме, ќе овозможите Форина да ни биде „Прецедник-узурпатор“

Димитар Апасиев од Левица на својот Фејсбук профил објави статус, со кој повикува да не се бојкотира вториот круг од изборите, па така да...

Позната водителка открива: Црвенковски ме покани во неговата хотелска соба (Видео)

Познатата тв водителка Хелена Роза по неколку годишна телевизиска пауза гостуваше во емисијата Ексклузив. Таа веќе четири години живее со своето семејство во Нов Зеланд,...

Заев нареди: Професионална и политичка одговорност за непотизам при вработувањето

Премиерот Заев им нареди на функционерите за кои Антикорупциска утврди непотизам при вработувањето на нивните роднини, сами да се повлечат од функциите и да...

Поништено гласањето на седум избирачки места: Во Зајас се гласало експресно

Државната изборна комисија го поништи гласањето на седум избирачки места по првиот круг гласање на претседателските избори. На денешната јавна седница членовите на ДИК...

Вистинска драма: Камен влетал во автобусот и го удрил шоферот во глава, патниците во шок (Видео)

Кинезот Жао Шуанг возел автобус кога наеднаш низ прозорот влетал огромен камен и го погодил директно во глава. Тој херојски го издржал шокот и тешката...

Latest news

- Advertisement -spot_img