fbpx
4.8 C
Skopje

Абрамович: Нејмар би бил идеален лидер на идниот шампион во Англија

АКТУЕЛНО

Се по веројатно е дека финалето меѓу Челси и Јунајтед на Вембли ќе биде и последен натпревар за италијанскиот тренер на Челси, Антонио Конте.

Според англиските медиуми, сопственикот на клубот Роман Абрамовиќ нема да штеди кога станува збор за иднината на клубот, но и негово враќање на шампионските патеки, а еден од приоритетите на клубот летово ќе биде еден од најбараните играчи на денешницата, бразилецот Нејмар.

Според шпекулациите изнесени во англиските медиуми, Абрамовиќ силно ќе се натпреварува со Сити и Реал за потписот на бразилецот, а за тоа е подготвен да одвои доволна сума на пари, а истовремено и да понуди некој од својот тим.

Рускиот тајкун сака да го види Нејмар во синиот дрес, во кој што гледа иден лидер на тимот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -