fbpx
14.3 C
Skopje
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Pogled admin

12600 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Последно барање на бугарите и гаранција од Брисел бара Стево Пендаровски

Имаме ли заедничка историја со Бугарите, можеме ли да најдеме заеднички јазик, кои се нашите гаранции и дали Брисел ќе се вклучи поактивно во...

ИНТЕРВЈУ СТЕФАН АНДОНОВСКИ, Меѓународен секретар на ВМРО-ДПМНЕ: Македонија да престане да преговара од позиција на „поразен“

Разговараме со Стефан Андоновски, меѓународен секретар на ВМРО-ДПМНЕ ПОГЛЕД: Г. Андоновски, во екот сме можеби и на најкритичната недела од почетокот на руската инвација врз...

Никола Манасиевски е кандидат за претседател на ВМРО-ДПМНЕ во Делчево

ВМРО-ДПМНЕ во Делчево ќр добие нов претседател. Досегашен претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Делчево беше Сашко Ивановски Според наши информации, на конкурсот за нов претседател...

Величковски испиша ИСТОРИЈА: По трет пат реизбран за лидер на Социјалдемократите во Делчево

Еден од поуспешните претседатели на СДСМ во Македонија Влатко Величковски е по трет пат реизбран за претседател на ОО СДСМ Делчево. Историски гледано, ова...

Димовски: Прекин на железничкиот сообраќај ако не се исплатат материјалните трошоци за февруари

Патничкиот и товарниот железнички сообраќај од попладне во 15 часот повторно ќе биде запрен поради бојкот на машинскиот и извршниот персонал во Железници...

Поскапе меѓуградскиот превоз, повратна карта од Скопје до Охрид сега чини 1100 денари

Дел од автобуските превозници од Охрид и Струга ги зголемија цените на автобуските билети во меѓуградскиот и меѓународниот сообраќај за 20%. Ако до пред...

Герасимовски Општина Центар нема да постапи по ништо околу земјиштето спроти Нова Македонија се додека не добие зелено светло

Општина Центар нема да постапи по ништо околу земјиштето спроти Нова Македонија се додека не добие зелено светло од другите институции, рече денеска градоначалникот...

Поевтини дизелот: Ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика ги објави новите цени на горивата. Тие стапуваат во сила од полноќ. Највисоките малопродажни цени на нафтените деривати и горива за...

Пронајден еден од најпознатите бродови во историјата, и тоа по – 107 години од исчезнувањето (ВИДЕО)

Научниците го пронајдоа трупот на еден од најбараните бродови кој пропаднал пред повеќе од еден век, односно 107 години. Остатоците од бродот Ендјуранс, кој припаѓал...

Регулаторна денеска ќе ги намали цените на горивата?

Цената на суровата нафта на светските берзи утрово повторно бележи пад и во моментов е околу границата од 100 долари за барел.Иако се уште...

Шест хороскопски знаци кои никој не може да ги раздели

Има луѓе кои се сподени од Судбината и не можеш да ги разделиш, што и да се случува. Овие неколку хороскопски знаци се идеални...

Скопските такси-компании најавуваат поскапување ако Владата не им помогне

реставниците на такси-компаниите од Скопје велат дека засега цената на нивните услуги е иста, но од надлежните бараат да преземат мерки кон нелојалната конкуренција,...

РКЕ: Денеска цените на нафтените деривати остануваат исти Р

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) денеска нема да носи одлука за промена на малопродажните цени на нафтените деривати. Како што велат...

Евтини места за патување во Европа: Бугарија во првите на листата

Туристичките интернет-страници ги издвојуваат Романија, Бугарија, Португалија и Чешка како земји за кои нема да мора да потрошите премногу, па се издвојуваат неколку посебни...

ГОСПОДИНОВ ЗА МАКЕДОНСКО-БУГАРСКИТЕ ОДНОСИ Само малите истории може да нѐ зближат

Најпреведуваниот бугарски современ писател Георги Господинов за Ал Џезира зборува за бугарско-македонските односи, балканските војни, справувањето со минатото и помирувањето. – Кога сте со некого...

Трамп оствари средба со првиот човек на Фејсбук Марк Зукенберг (Фото)

Главниот извршен директор на Фејсбук, Марк Закерберг, се состана со американскиот претседател Доналд Трамп, откако беше остро испрашуван од конгресните заменици за неуспесите на...

Пет причини поради кои богатите ги штедат своите пари во швајцарските банки

Швајцарските банки важат за најбезбедните банки во светот. Порталот Super Money ги наведува најважните пет причини поради кои штедењето на пари во оваа земја...

Игор Николов од ВМРО-ДПМНЕ: Ниту еден универзитет од Македонија не е ниту класифициран според Шангај

Според Шангајската листа на класификација на универзитетите, 66 милионската Франција има 35 универзитети кои се класифицирни на оваа листа, а од нив 21 се...

Кратко се карале, па се степале во казино во Ново Село

По кратка расправија меѓу две лица, настанала тепачка во казино во Ново Село, информира МВР. Синоќа во 05:15 часот во Полициското одделение Ново Село било...

ГДУ отвори локален клуб во Битола: Петар Колев испрати пораки до партијата ВМРО-ДПМНЕ

„Слушам, дека ВМРО-ДПМНЕ во Битола, започнала некаква патриотска иницијатива за да го вратела духот на патриотизмот во градот. Да го вратела името, да го...

Баба успеала да запре авион, веднаш била приведена – еве што се случило

Една стара жена од Кина одлучила своите пари да ги фрли директно кон моторот на авионот, по што веднаш била приведена од надлежните органи,...

Македонски и бугарски историчари за Гоце Делчев ќе разговараат утре

Во конструктивна и коректна дискусија и дебата помина првиот ден од седмиот состанок на мешовитата македонско бугарска експертска комисија што се одржува во Софија. Членовите...

П. Колев: За гаќите и фармерките на нашиот пат кон ЕУ и НАТО

Иако официјално никогаш не се соопштени сите симпатии, роднини, сопруги ем сопрузи, соседи и соселани, сограѓани и малограѓани, ангажирани од „супер хероите“ на СЈО,...

Мицкоски до власта: Тука сум апсете, тоа нема да им помогне да останат на власт

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во вестите на телевизија 24 по се погласните закани од страна на обвинителството и власта за...

Водителот во живо пред милионска публика тргна да и ги пипне новите силикончиња на Луна Џогани, a потоа следуваше реакција која го врати од...

Младата пејачка Луна Џогани проговори за нејзините нови силикони во живо во емисијата „Задруга, народот прашува“. Победничката на „Задруга 2“ откако ги зголеми своите гради...

Latest news

- Advertisement -spot_img