fbpx
2.8 C
Skopje

Амди Бајрам работи по 18 часа, а во хороскоп е овој знак

АКТУЕЛНО

Најстариот пратеник по мандати во Собранието на Република Македонија во интервју за 1ТВ вели дека не бил цвеќе за мирисање дури бил млад, бил кафеански човек кој сака да се дружи и со млади и со стари. Тој вели дека ги сака насмеаните жени а себеси се пофали дека секогаш е скоцкан.

– Легнувам во 2 сабајле, станувам накај 8 до 9, имам кратко спиење, работам некаде, се движам околу 18 саати сигурно. Темпото ми е такво, сакам да бидам меѓу сите граѓани и да учествувам секаде, вели пратеникот Амди Бајрам во интервјуто.

Тој додава дека е човек во душа кој сака секогаш да биде со луѓето. Амди Бајрам има 19 внуци и 3 правнуци.

Тој откри дека во хороскоп е меѓу девица и лав.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -