fbpx
2.8 C
Skopje
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Филип

1233 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Едноставен трик со кој ќе ги отстраните гребнатините од вашиот телефон

Ви откриваме ефикасен трик, кој многу бргу ќе ги отстрани непријатните гребаници на вашиот телефон. Се што Ви е потребно е прашак за пециво, малку...

ФОТО: Само сакала убави веѓи, а го одбила овој ужас

За да имаат полни и убави веѓи многумина ја пробуваат оваа 3Д техника на исцртување на веѓите каде мајстор за тетоважи ги тетовира веѓите...

Не е сеедно дали сте родени наутро, попладне или навечер – дознајте зошто

Часот на раѓање е особено важен детал за астролозите кои ги прават наталните карти. Но, врз основа на таа информација, преку овој текст ќе...

Македонци купиле автомобил од Холандија, на враќање учествувале во сообраќајка кај Врање (ВИДЕО)

Во тешка несреќа која се случила вчера попладнето кај населбата Бресница, недалеку од Врање, на автопат, едно лице загинало, а три се повредени, информира...

Актуелен претседател на Општински Комитет на ВМРО-ДПМНЕ доби кривична пријава

Претседателот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Македонска Каменица, Димче Атанасовски, заработи кривична пријава за „злоупотреба на службената положба и овластување“, информираа денеска од...

Татјана Стојановска е една од најубавите презентерки – призна дали правела пластични операции

ТВ презентерката Татјана Стојановска со години важи за една од најубавите, најуспешните телевизиски лица, а сега за „Убавина и здравје“, Стојановска го откри својот...

Цело време сме правеле грешка – Кога точно треба да ги миеме забите

Забите не треба да се мијат веднаш по јадење бидејќи забите и непцата омекнуваат за време на оброкот, па полесно може да се оштетат...

Полицијата во голема акција во Сарај, Грчец и Студеничани

Синоќа имало голема полициска акција во Сарај, Студеничани и Грчец Алсат синоќа јави дека полицијата спроведува голема полициска акција во Сарај, како и во селата...

Дали добро гледате, на фотографијата има 12 луѓе – колку вие пронајдовте?

Нема да верувате, на оваа фотографија скриени се 12 луѓе, дали гледате барем некои од нив? Фотографија на камуфлирани британски војници го остави интернетот во...

За да нема повеќе верзии во јавноста – градоначалникот на Дебарца упати јасна порака до сите

По инцидентот кој се случи во Охрид, со приведени навивачи и играчи од фудбалски натпревар и протестот во Дебарца, каде првично имаше блокада за...

Блокада за полициско комбе во Дебарца и пред СВР Охрид – градоначалникот со приведените во станица

На фудбалскиот натпревар помеѓу Волино и Црнобуки одигран во Општина Дебарца во рамки на Третата македонска фудбалска лига се случил инцидент со навивачите на...

(ВИДЕО) Честитка од Игор Дурловски за независноста која уште долго ќе се коментира

Кога се би било нормално ќе си ја честитавме независноста на нашата татковина, сигурен сум дека еден ден повторно ќе ја славиме. Ова го...

По повод денешниот празник се огласи и Тамара Тодевска

Тамара Тодевска ја претставуваше Северна Македонија на последната Евровизија, каде за прв пат котиравме толку високо и имавме реален обид за победа. Тамара ја честиташе...

Напатена мајка си ја кажа маката: Постариот син замина за Канада, пред некој ден замина и другиот

Судбините на многу родители Македонци, чии чеда се заминати на гурбет во туѓина се слични. Деновите им се исполнети со испреплетени чувства на тага...

Таа е убава, но има дебело момче: Еве што им порача на невкусните коментари

Симпатичната Ешли Стивенс фатила бидермаер на една свадба, па ја споделила фотографијата од среќниот момент на Фејсбук. Но, таа не можела ни да претпостави...

За оваа скапа невеста морале да дадат неколку илјади евра само од една причина

Свадбата којашто се одржала во Словачка воодушевила луѓе од целиот свет и сигурно за неа долго ќе се зборува. Тешко е да се заборави прослава...

Од исхраната исфрли намирница: Верува дека сега ќе остане бремена – иако и рекле дека е неплодна

Џеси Џеј вежба со Соња Морес, експерт за боречки вештини, која со помош на програма за вежби, ја подготвува пејачката за нејзината турнеја, пишува...

Гостите се секогаш во право, зарем не? Еден долгогодишен келнер од Скопје кажа неколку работи за своите гости

Во својата објава долгогодишен келнер ги опишал гостите кои биле најтешки за услужување, а некои од нив навистина се покажале во лошо светло. Глумите дека...

Елена Ристеска сподели објава за Влатко Илиевски со која ќе ви го скрши срцето

Сите ние имаме навика, понекогаш да погледнеме во нашите галерии кои ги имаме направено и да се потсетиме на убави моменти од минатото. Таков момент...

(ВИДЕО) Што ќе кажете, дали добро глуми – Лила Филиповска гостин во епизода на „Преспав“

Минатиот понеделник почна да се емитува третата сезона од популарната македонска серија „Преспав“, а освен веќе познатите ликови на тимот му се приклучи и...

Самохрана мајка служела постара госпоѓа на шалтер, кога и платила – солзите сами започнале да течат

Не можела ниту да помисли дека овој клиент ќе и го промени животот! Не ги криеше солзите. На самохраните мајки не им е лесно, сами...

Бог нека ни ја сочува татковината – Со „Видовдан“ не се слави независноста на Македонија

Косовског боја остаје истина, ко да ми отме из моје душе Косово. Вака гласи текстот на песната „Видовдан“ на кој многу Македонци се палат...

Запрен македонски автобус во Германија: Барале нeдoзволени работи, а нашле нешто неочекувано

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како полицијата во Германија запира автобус од Македoнија кој тргнал од Охрид. Причина за запирањето...

Кандидатката за претседател Силјановска Давкова најмногу жали за една работа – поврзана со 8 септември

Да ни е вечен „ 8-МИ Септември“, Денот на Суверена и Независна Република Македонија! Почит за Глигоров, Андов, Кљусев, Гошев, Алити, пратениците од првиот...

И така може: Ручек во Охрид или Солун – од таму со авиотакси на кафе во Штип (Видео)

Во Штип и регионот веќе функционира првото Авио такси. Веќе достапната услуга за сите заинтерсирани ја изведуват професионални пилоти од кои , како на...

Latest news

- Advertisement -spot_img