fbpx
-2 C
Skopje

Бранител од 2001 г. го повикува Јохан Тарчуловски на тв дуел

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Ги замолувам бранителите од 2001 год да не се потценуваат самите себеси и очекувам тие јавно да проговорат. Јас како бранител сакам јавно да ги осудам лажните и дволични луѓе како Јохан Тарчулоски. Секогаш кога ке извршивме смена која траеше 10 дена во тетовскиот регион( селата Ратае, Требош, Јегуновце) ние се повлекувафвме немиени небричени и не личевме на луѓе. Имавме прилика да појдеме на Водно за да подигнеме пари кои ги земавме лично  преку чекови од просториите во МВР. Таму можеше да се види квазибранителот Јохан Тарчулоски кој се шеташе како паун во кабинетот на претседателот Борис Трајковски. Јохан е само слуга на криминалот и учесник на пустошењето на Македонија во таборот на Грујо и србоудбашите. Јас Зоран Граороски, пред оддржувањето на вториот круг од локалните избори, го повикувам Јохан Тарчуловски на тв дуел на било кој медиум

Пишува: Зоран Граороски (бранител од 2001 г.)

Порталот „Поглед“ се оградува од тврдењата изнесени во написот. Тие се личен став на авторот и по никаков начин не можат да бидат поврзани со нашата редакција.

Му стоиме на располагање на г-нот Јохан Тарчуловски, во случај, ако сака да одговори и да ги демантира изнесените ставови во објавениот напис. 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Тужба до НAТO од Србија: Ќе одат до kрај поради тоа што се случило во 1999 година

Соседна Србија ги тужи членките на НАТО поради бомбардирањето со осиромашен ураниум. Адвокатски канцеларии од Србија и Италија веќе ги подготвија тужбите за НАТО поради...

Сooбраkajka во Скопје: При судир на два автомобили на ул Јадранска магистрала со тешkи повреди се здобила скопјанka

Најнови вести: Пропаднавме во бездна: Замрзнати лица, очаен пораз на Маkедонија Најново: Еве во кој град е најстудено денес во Македонија Во продолжение веста Скопјанка се здобила...

Булеварко за одбојкарите: Дечките покажаа што значи национален дрес, што значи Македонија

Ако се вратиме наназад 7,8 години ќе се потсетиме дека истиве овие момци гостуваа на низ европа кој како ќе се снајде. Автобуси, коли,...

Апасиев се огласи за пописот: Очекува дека процентот на Албанци ќе изнесува 28,4 отсто

Лидерот на „Левица“, Димитар Апасиев, смета дека застапеноста на етничката заедница на Албанците во Македонија на пописот на населението што ќе се организира во...

Жител на Берово лажел дека е kиднапиран, при што побарал 10.000 евра од својот татkо за да биде ”ослободен”

Прочитај повеќе во продолжение На 15.01.2021 полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Берово го лишија од слобода М.П.(29) од с.Будинарци, беровско, поради постоење...
- Advertisement -