fbpx
2.8 C
Skopje
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

kiko

1780 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Перцепцијата за ВМРО-ДПМНЕ

Изгубени во простор и време, без реална политичка стратегија за удар врз нивниот политички противник, без реална понуда, идеја и решение за проблемите на...

Специјализанти со отворено писмо до премиерот Заев: Плата за сите, друга опција не прифаќаме

Доктори на приватна специјализација, од генерацијата март 2018 година, преку отвореното писмо до премиерот Зоран Заев, бараат исплата на плата, откако од Министерството за...

ВМРО-ДПМНЕ инсистира договорот од Владата за ангажирање на Џезаир Шаќири да биде веднаш раскинат

Министерството за внатрешни работи и министерството за одбрана не смеат да му даваат никакви информации на новиот Советник на Зоран Заев за безбедност и...

СУДЕЊЕ ЗА ИЗБОРНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ: Побарана конфискација на имотот на Груевски, Протоѓер и Димовски

Како што информира ТВ21 Специјалното јавно обвинителство веднаш по докажувањето на доказите кои ги обезбедиле во крајно тешки услови ќе бараат осудителна пресуда за...

Правдата е бавна, но секогаш доаѓа! Ќе го стигне ли и Никола Груевски!?

Блиските луѓе на поранешниот премиер на државата Никола Груевски веднаш по објавувањето на бомбите се обидуваа да го убедат македонскиот народ дека истокот овде...

Претседателот на ЕК: Европската унија треба да го преземе водството од САД

Претседателот на Европска комисија, Жан-Клод Јункер денеска изјави дека САД со Доналд Трамп изненадувачки брутално се откажуваат од мултилатералните односи и пријателската соработка. Јункер по...

Петар Колев: Доста си игравте на „бомби“!

Повеќе од две години Македонија е арена на скандали под формата на таканаречените бомби. Но се повеќе имам чувство дека тие  вознемирувачки за општеството...

Петровски: Нема да влеземе во ЕУ, Грција нема да попушти и нема зошто да попушти

Во 27 години ние имаме фелер во повеќе магистрали на поставување на државата да не можеме да го изградиме да речеме она што албанците...

Озил ги одбирал натпреварите на кои ќе игра? Венгер одговара

Францускиот стратег ги негира шпекулациите дека еден од најдобрите фудбалери во редовите на Арсенал има посебен статус во тимот. Арсен Венгер, запрашан за тоа дали...

Хоџа и Бошковски персони „Нон грата“ во САД: Реакција на амбасадата на САД за советниците на Заев

Како што известува ТВ21, со реакција за двајцата советници на премиерот Заев, Џезаир Шаќири и Љубе Бошковски пристигнала и од амбасадата на САД во...

Георгиевски со лекција за домаќинско работење за Груевски и Заев: Го завршил премиерскиот мандат со 14 советници!

Деновиве актуелно на македонската политичка сцена е назначувањето на Џезаир Шакири алијас командант Хоџа за соработник односно советник од областа на внатрешната безбедност и...

Од Танушевци до Брисел

Рајата може да здивне. Владата на Република Македонија почна да ги згрижува експертите од разни фели кои се стручни да ни го поедностават животот....

ФЕРГИ СЕ РАЗБУДИ: Откриена неговата првична реакција по операцијата!

Англиската спортска јавност и сите големите фудбалски ѕвезди од Островот, па и пошироко се сплотија во изминативе два дена и на различни начини беше...

Мицкоски: Вистинското лице на власта е полно со криминал, во 13 часот ќе објавам нова скандал

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на социјалните мрежи пишува дека во 13 часот ќе објави нов скандал за начините и методите по кои работи...

„Чесното“ заработено лепче на командантот ќе ги стимулира младите да ја напуштат Македонија

Невработени во Р. Македонија се 218. 601 граѓани, од кои 43, 612 се со високо образование Според податоците на Државниот завод за статистика за 2017...

Мијалков: Во духот на демохристијанските вредности го прифатив извинувањето на Бошковски од пред шест години

Поранешниот директор на тајната полиција Сашо Мијалков негира дека денеска во судница му се извинил на Љубе Бошкоски. Поздравувањето било од бон – тон,...

Познато во чии раце заврши последниот „Ел Класико“ дрес на Иниеста (Фото)

Зинедин Зидан покажа огромна класа по крајот на вчерашното „Ел Класико“ дерби бидејќи го чекаше Андрес Иниеста цели пет минути за лично да му...

2 совети за „преживување“ кои секој македонец треба да ги знае

Го слушам премиерот како дава изјава за ангажирањето на Џезаир Фекали алијас Командант Хоџа како соработник на Владата во борбата против радикализмот. Слушам, гледам...

Го паметите овој играч? Се одлучи да ја промени репрезентацијата, но доцна се сети (ВИДЕО)

Љубителите на фудбалот добро го знаат некогашниот играч на Челси и Лион Флорент Малуда. Денеска 37. годишниот крилен играч зад себе има богата кариера и...

Веќе ништо не е тајна, а навивачите предвреме се радуваат: Еве кој е најдобриот играч во Премиерлига!

Неофицијално, но цела Англија веќе го знае името на добитникот на наградата за најдобар играч во Премиер лигата. Мохамед Салах или Кевин Де Брујне? Прашањето кое...

На стари изнемоштени лица им ветил дека ќе им донесе дрва за огрев, па им изнудил 12.000 денари

Непознат сторител измамил брачен пар ѝ им зел 12.000 денари. Полицијата соопшти дека дека вчера во 10.45 часот В.Б.(73) од Скопје, пријавил дека истиот ден...

Бугарија го назначи Орце Камчев за почесен конзул во Македонија, се чека одобрение од Владата

Бугарија го назначи бизнисменот Орце Камчев за почесен конзул во Македонија и барањето за егзекватура е стигнато во македонското Министерство за надворешни работи, потврдија за...

После пијани ноќи, дроги и лесни жени дојде време за враќање на теренот

Огромна сума на пари која ја заработуваат професионалните спортисти ширум светот често се трошат на лоши работи и голем број од нив на крајот...

Кржалоски: Штета е што Владата и СДММ немаат ниту еден проект за младите, но за поздравување е фактот дека барем ги спроведуваат проектите на...

Штета за младите од Македонија што Владата и СДММ се безидејни, па немаат ниту еден квалитетен проект за младите во изминатата година, вели претседателот...

Матераци: Буфон? Ако мене ми се случеше тоа што го направи Џиџи….

Џанлуиџи Буфон во два наврати истакна дека во брзо време не планира да му се извини на судијата Мајкл Оливер за бруталната порака која...

Latest news

- Advertisement -spot_img