fbpx
2 C
Skopje

Бубало: Заврши времето на лажните ветувања на Трајковски во Гази Баба (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Носителката на советничката листа на СДСМ и коалицијата во општина Гази Баба, Милица Бубало, денес во својата изјава за медиумите најави дека промените се реални, а по вториот круг, општината ќе добие нова и одговорна локална власт.

„Заврши времето на лажни ветувања и работење водени единствено од личните интереси. Тони Трајковски во изминатите 8 години вети толку многу проекти и ништо не реализираше. Се што вети остана само напишано во неговата програма, а немаме ни трага од некој квалитетен проект. Бесрамно ги излажа граѓаните на Стајковци на кои кога се кандидираше за претходниот мандат им вети изградба на градинка“, изјави Бубало.

Според неа Трајковски напразно ветува изградба на нова градинка, затоа што тоа го ветил и во претходниот мандат, а се уште не е реализирано. Трајковски ветувал градинки не само во Стајковци, туку и во Трубарево и Инџиково.

„Граѓаните знаат дека ова се само празни ветувања на човекот на кој ќе му биде запечатена политичката судбина на 29-ти октомври. Граѓаните ќе го казнат целото неодговорно однесување на Тони Трајковски изминативе години. Се определија за живот за сите во цела Македонија. Како и во првиот круг така и на 29 ти октомври граѓаните ќе се определат за живот и во Гази Баба“, додава Бубало.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Нoви правила за на свадба: Подароkот не смее да биде под 4000 денари, не смее да се носи бела облека (Фoто)

Гостите кои требало да присуствуваат на свадбата на идната госпоѓа Сандерс, добиле листа со 10 правила кои мораат да ги почитуваат, а а еден...

Полицајците останале во шok при рутинска контрола: Фатен „рекордер“, погледнете колку промили имал во крвта

Припадници на сообраkајната полиција на Полицисkата станица во Ариjeе го запреле 67-годишниот возач, а полицијата била изненадена кога видела колку промили имал во kрвта. Имено,...

Талат од Преспав: Дури работев во слаткарница научив да се смеам и кога не ми е денот

Како е да се снима во време на корона и колку се плашеле доколку се заразат од престанок на снимање на Преспав. Снимањето за...

Ретро: Љубчо зборува за Груевски, Спиро во позадина се смешка (видео)

ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ: Господинот Груевски зборуваше за неговото работење во некое апстрактно време, не ја спомнува Владата во која работел, не спомнува кој бил премиер...

Kавга која ја доведе до солзи: Зорица Брунцлик се расплака во живо на Пинкове Ѕвезди

Никој ништо не рекол и не направил. Дали ова е поради мене? Ова е навистина смислено. Во сред емисија со овие зборови се обрати еден...
- Advertisement -