fbpx
2.8 C
Skopje
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

D.S

641 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Родителите на Пино и Арбен едногласни: МВР да не штити по никого

Родителите на исчезнатите Пино Секондо и Арбен Аслан биле известени дека нивните синови биле барани со нуркачи во Смилковското езеро, а воедно тоа е...

Капитенот на Милан по само четири месеци го напушта клубот од „Сан Сиро“

Леонардо Бонучи (30) може да го напушти тимот на Милан веќе во јануарскиот трансфер период. Иако тој беше најголемото и најскапо засилување за тимот...

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО) Младо момче изрешетано во Чаир

Бурим Идризи, 24 години ,  е убиен во  вооружен инцидент во Чаир, поточно на улицата “Џон Кенеди”, пред средното училиште “Цветан Димов”. Убиството се...

Анчелоти не може без Англија: Подготвен за нови предизвици

Поранешниот менаџер на Челси во септември доби отказ од Баерн, па дури денес го одјави својот стан во Минхен, со што и дефинитивно донел...

Жељко Лукајиќ е нов тренер на МЗТ Скопје Аеродром

Жељко Лукајиќ е новиот тренер на МЗТ Скопје Аеродром, откако по низата порази во АБА лигата и трите загубени натпревари од вкупно осум во...

Даниел Миловановиќ потпиша за италијанскиот Масесе

Младата македонска фудбалска надеж Даниел Миловановиќ е нов член на италијанскиот четвртолигаш Масесе. Миловановиќ е роден во Кавадарци во 1998 година. Довчерашниот член на Академија...

Анима Мунди: Кучето кое синоќа ги нападна граѓаните е расно и има сопственик

Кучето кое нападна дваесетина лица во скопската населба Аеродром меѓу кои и деца, е заловено информираат од Град Скопје. Од здружението за заштита на животните...

Голманот на Беневенто со погодок против Милан за прв бод оваа сезона (ВИДЕО)

Беневенто на домашен терен успеа да го освои првиот бод оваа сезона против Милан, благодарение на голманот Брињоли. Милан на полувреме замина со скромни 0:1...

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ најави протест на 3ти декември

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, го откажа најавениот протест кој што беше најавен за во 19 часот пред Владата на Република Македонија, откако Едмонд Темелко,...

Разгаленост или пак не? Нејмар со неверојатно барање од клубот

Бразилецот Нејмар, моментално е најскапиот фудбалер на сите времиња, но неговиот карактер од доаѓањето во ПСЖ, се повеќе ги иритира клубските колеги. Првата звезда на...

Поповска, Морачанин и Тачи не гласаа за законот за употреба на јазиците

Пратениците од ДОМ, Лилјана Поповска и Маја Морачанин, како и лидерот на ДПА, Мендух Тачи, не се изјаснија на гласењето за законот за употреба...

Тајната на успешната Борусија под раководство на Клоп: Излегувавме, но немавме девојки

Ако се прашувате што е тајната на успехот на Борусија на Клоп, одговорот може да се најде во зборовите на поранешниот фудбалер на овој...

Фетаи до Ѓоко Поповски: Ќе те гонам, макар и на смртна постела да си

Специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи, на денешното судење по предметот „Триста“ каде прво обвинет е Ѓоко Поповски, што не се појави, изјави дека „Ако...

Околу 30 ученици повредени во сообраќајна несреќа на патниот правец Демир Хисар – Кичево

Околу триесетина ученици се повредени во сообраќајна несреќа која што се случи утрово во 7:30 часот, на патот Демир Хисар - Кичево, откако автобусот...

Вентура се искара со фудбалерите, па го напушти хотелот во Милано

По прв пат после 1958 година репрезентацијата на Италија не успеа да се пласира на Светско првенство, кое ќе се игра летото 2018 во...

Хан преку Твитер најави посета на Скопје следната недела

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан најави посета на Скопје наредната недела, на својот Твитер профил по средбите со шефот на дипломатијата Никола Димитров и...

Продолжува дебатата за предлог-законот за јазиците

Пратениците во Собранието на Република Македонија, денес ја продолжија расправата по предлог законот за употеба на јазиците во прво читање, која на 15 октомври...

Дијагностициран рак на поранешен фудбалер на Манчестер Јунајтед

Тажни вести пристигнуваат од Ирска поврзани со поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед Лиам Милер, на кого лекарите во САД му дијагостицирале рак. 36 годишниот фудбалер...

Од утре задолжителна зимска опрема за возилата

Од утре 15-ти ноември, заклучно со 15-ти март следната година, согласно законот за безбедност во сообраќајот на патиштата, возачите на моторни возила се должни...

Сеад Кочан се појави на рочиштето за „Труст“

Нов обид за почеток на судењето за случајот „Труст“ во Кривичниот суд, во кој обвинет е безнисменот Сеад Кочан. Претходното рочеште кое беше закажано...

Blendimore – Младата техно надеж на Македонија

Мики Георгиев, познат како Blendimore е млад и перспективен DJ/Продуцент од Делчево кој себеси се опишува како „фрик“ кој ужива во експериментирање и откривање...

Затворени 13 локали по синоќешната акција на МВР, приведени малолетници поради дрога

Во синоќешната акција на МВР заедно со повече инспекциски служби, затворени се вкупни 13 угостителски објекти, а контролирани биле вкупно 24 локало. Како што...

Бербатов без влакна на јазикот: Младите го копираат Роналдо, но тоа е ср**е

Легендарниот бугарскиот напаѓач Димитар Бербатов без влакна на јазикот говореше за Кристијано Роналдо и Лионел Меси. Бербатов, кој некогаш го носеше дресот на Манчестер Јунајтед,...

Мајка го шеташе своето дете, а потоа следуваше шок: Снимка која го згорзи целиот свет (ВИДЕО)

Видеото што ги шокираше социјалните мрежи со потекло од Ливерпул, во овој момент го обиколува светот од страшни причини. Во видео кое го згрози...

Медиумска војна во Каталонија: Мадрид тврди дека Пуџдемон го сокрил своето семејство, каталонците демантираат

Марсела Топор, сопругата на каталонскиот водач Карлес Пуџдемон, наводно, избегала во родната Романија со своите две ќерки поради страв од сопствената безбедност, објавија некои...

Latest news

- Advertisement -spot_img