fbpx
13 C
Skopje

Спорт

Јувентус подготвува нов договор за Роналдо

Актуелниот италијански фудбалски првак Јувентус подготвил нов договор за својот напаѓач Кристијано Роналдо со важност до јуни 2023 година, објави денеска „Тутоспорт“. Италијанскиот весник наведува...

ФМП во неизвесен натпревар го победи Куманово

Во рамките на 3-тото коло во Кисела Вода се сретнаа ФМП и Куманово и одиграа возбудлив и неизвесен натпревар. Првата четвртина од натпреварот заврши...

Му тргна: Ѓоковиќ повторно удри судија со топче (Видео)

Светскиот рекет бр.1, Новак Ѓоковиќ повторно удри судија за време на неговиот натпревар. Ова се случи за време на тековниот натпревар помеѓу Србинот и Карен...

„Нè излажаа“ Исплива нова снимка од Ѓоковиќ од кобниот потег: Навивачите изреволтирани поради историската неправда

Навивачите на Новак Ѓоковиќ не можат да се помират со фактот дека најдобриот тенисер во светот е дисквалификуван од УС-опен. Сметаат дека одлуката на супервизорите...

Борец го победи Вардар и во Велес ги однесе првите три бода во новата сезона

Под посебни услови и во согласност со сите здравствените протоколи и пред празни трибини започна новата сезона 2020/2021 во ПМФЛ. Пред стадионот на југоисточниот...

Се планира нов стадион во Штип

Општина Штип и ФФМ заедно со помош од УЕФА ќе го реконструираат стадионот во Штип по што на него би можеле да се играат...

Тијаго Силва и Кавани го напуштаат клубот – Потврди ПСЖ

Тијаго Силва и Единсон Кавани го напуштаат ПСЖ на крајот на сезоната. Ова го потврди францускиот шампиомн, објави италијанскиот новинар Фабрицио Романо, кој се...

Мурињо смета дека Тотенхем мора да се бори за поени, со или без навивачи

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо ги сподели своите размислувања по пријателскиот натпревар со Норвич (1:2). Лондончаните играа на домашниот стадион пред празни трибини. – Добар тренинг....