26 C
Skopje

Спорт

Муда до колена: Србија е светски шампион во тенис

Нашиот северен сосед, тениската репрезентација на Србија забележа победа во финалето на АТП турнирот против Шпанија и го освои неофицијалниот светски шампионат. Во финалето Србија...

„Грешката од 2014 година засекогаш ќе ме прогонува, но сега ми е полесно“

Легендарниот фудбалер на Ливерпул, Стивен Џерард, мислеше дека никогаш нема да си ја прости грешката од 2014 година која ја направи на натпреварот против...

Роналдо им се доверил на пријателите: Тоа што го кажал ќе ги навреди навивачите на Јувентус

Кристијано Роналдо во 2018-та година го напушти Реал Мадрид и се пресели во Јувентус, а 18 месеци подоцна Португалецот на некои свои пријатели им...

„Тетовче грмна силно: Ова ли е Европска Шкендија?

Дерби помеѓу Шкендија и Вардар не може да помине без тензии, така беше и овојпат од реванш натпреварот од осминафиналето во Купот на Македонија,...

Лавовска битка и историска победа: Македонија ја сруши Белорусија

Одбојкарската репрезентација на Македонија ја забележа првата победа во историјата на Европските првенства, откако во четвриот дуел против Белорусија, по тешка и мачна борба...

Надлежните немаат слух: ФК Брегалница Делчево пред згаснување – се прекинува традиција која трае од 1926г

Фудбалот во истокот од државата веќе од поодамна е во криза. Откако АМС ги укина ОФС Пробишти, ОФС Штип, ОФС Кочани и други, се...

Мајсторски гол на синот на Зидан

24 годишниот Енцо Зидан, син на тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан постигнал фантастичен гол за португалскиот Авес. Авес гостуваше во Рио Аве во третото...

Мурињо каков што го немате видено: Бришејќи ги солзите од очите пред камерите признава – ми недостасува фудбалот

Трофејниот фудбалски стратег, еден од најконтроверзните ликови во спортот, Жозе Мурињо пушти солзи пред камери зборувајќи за тоа колку му недостасува работата во која...

Мама миаа: Дибала го постигна најдобриот гол во досегашната кариера (Видео)

Паоло Дибала многу се поврзува со заминување од Јувентус во овој преоден рок. Дибала прво беше пред трансфер во Манчестер Јунајтед и Тотенхем, а кога...