22 C
Skopje

Спорт

Челси за 80 милиони евра носи две фантастични засилувања

Прв на листата на зимските желби на Антонио Конте е фантастичниот 20 годишен фудбалер од средниот ред на Атланта Френк Кеси.  Челси на Италијанците...

Лина ја заврши годината како 205. на ранг листата

Лина Ѓорческа ја заврши календарската година како 205. рангирана тенисерка на светската ВТА ранг листа. Младата тенисерка минатата недела беше прогласена и за спортистка...

Срцето е најсилниот мускул – Александар Занарди: Спортска и животна приказна која ќе ве наежи!

Срцето е најсилниот мускул – Александар Занарди: Спортска и животна приказна која ќе ве наежи! Неговото име е Алесандро Занарди. Во својата младост го достигнал...