fbpx
7 C
Skopje

Здравство

Приватните лекари против Фондот за здравство

Приватните лекари не сакаат да ги потпишат новите договори кои Фондот за здравство им ги предложил. Овие предлог договори треба да важат за следната...

Домашен рецепт: Крема против целулит од само 3 состојки

Доколку сакате да го припремите вашето тело за потоплите денови кои следуваат ви претставуваме една интересна крема протиц целулит која може да ја доведе...

9 од 10 луѓе на планетата Земја не дишат чист воздух

Вчера, на профилот на Светската здравствена организација се појави фотографија со фрапантни податоци. Доколку се земе просек од целата планета Земја, 9 од 10...

Колку често треба да се бањаат вашите деца

Сте се запрашале ли колку често треба да ги бањате вашите деца? How often do Children need to Bathe? – едно од најинтересните прашања...

Правилна транзиција на рутината за нега на кожата од лето кон зима

Со пад во полн ек (fall winter), време е да разговараме за кожата. Есента носи поладно време (време на џемпер!), а со тоа и...

АСМЛ: Неразбирливо е како можат властите да игнорорат ваков проблем

Неразбирливо е како можат властите да игнорорат ваков проблем! Неприфатлив е комодитетот при игнорирањето! Навредлив е односот, ќе не чини сите многу во иднина, системски креираме...

Вкусен напиток од 2 состојки против анемија, астма и холестерол

Смоквите се богати со калциум, калиум и цинк. Тие се одличен извор на железо, витамин А, Ц, Е и К. Во минатото, тие биле...

Со овој пијалок за 5 дена ќе намалите 5 килограми

Вишокот килограми се опишува како прекумерно складирање на маснотии во организмот. Депозитите на маснотии го загрозуваат вашето целосно здравје и значително влијаат врз работата...

Традиционален рецепт на нашите баби за подготовка на лек против астма

Ви го претставуваме традиционалниот рецепт, лек, кој ќе ве излечи од кашлица или тешко дишење. Пијте по една лажица пред секој оброк и ефикасно...