11.5 C
Skopje

Живот

Сведоштво: Ако ја знаете голготата на болните од корона ќе знаете зошто има толку многу починати

Ако воопшто сте се запрашале зошто имаме толку голем број на заболени, како и огромна смртност, доволно е само да прашате некој од пациентите...

Бугарка си ги зголемила усните неколку пати за да биде модерна, погледнете kако изгледа

На своите 22 години Андреа Иванова може да се пофали дека ги посетила сите клиники за пластична операција во Софија. Девојчето е обседнато со желбата...

Нема да верувате: Ова е најслушаната песна во самоизолација, додека светот беше под клуч годинава (ВИДЕО)

Плејситите во светот покажале дека не сме изгубиле хумор во изолација. Последните неколку месеци светот е заклучен во домовите, каде што ја следи ситуацијата со...

Серија апсења во државата: Приведени над 100 лица

Секторот за меѓународна полициска соработка, при Министерството за внатрешни работи, во соработка со германската полиција, во Хамбург го приведе и преку екстрадициска постапка го...

Aстрологот што го предвиде коронавирусот открива што не очекува следните месеци

Британскиот астролог Џесика Адамс, која го „предвиде“ коронавирусот, или „вирусот што ќе го вознемири светот“, сега откри што може да се случи во следните...

Македонски иноватори создадоа маска за заштита од коронавирусот

Оваа необична маска е изум на македонската Асоцијација на иновации која може значително да ја спречи трансмисијата на корона вирусот, пишува Канал 5 телевизија. Однадвор...

Колкумина од вас го знаат значењето на лентата со сончоглед? 

Сигурна сум многу малку🌻 Сончогледовата лента не е нов тренд, инициран од некаков псевдоинфлуенсер🌻 Тоа е симбол што се користи претежно на фреквентни места (железничка...