22 C
Skopje

Живот

Меси се огласи, играчите прифатија 70 отсто скратување на платите

По долги разговори меѓу капитените и управата, донесена е одлука Капитенот на Барселона и прва ѕвезда на тимот Лионел Меси, преку „Инстаграм“ се огласи дека...

Очите полни со солзи, срцето полно со мака, ах кога ќе поминеш ти злобна короно – песна во изведба на татко и двајца синови...

Фамилија Мамучевски од Берово кои се познати по својот талент за музика, почнувајќи од најстариот член на семејството, таткото на Иван и Драган, испратија...

Доктор станал „бездомник“ – спие во шатор во гаража за да ги заштити сопругата и ќерката од потенцијална зараза

„Јас доброволно станав бездомник за да го заштитам моето семејство во случај да се заразам и да го донесам вирусот дома“, напиша Д-р Ченг...

Бивша водителка откри колку пари заработила продавајќи фотографии на кои е гола: Од цифрата ќе ви се заврти во глава

Старлетата и некогашна позната водителка Ава Карабатиќ напиша на социјалните мрежи како неодамна почнала да ги продава своите фотографии на кои е гола, а...

Нешта од животот кои COVID-19 (коронавирус) ги промени за миг

До пред само два месеци никој не очекуваше дека над 1,7 милијарди луѓе во 50 земји по целиот свет ќе се затворат во сопствените...

Овие фотографии направени во самоизолација се општ ХИТ – не се знае која е најсмешна (ФОТО)

Како луѓето го поминуваат своето време во изолација? Сликите кои ќе ги видите во продолжение можеби даваат најдобар одговор на прашањето. Самоизолацијата е превентивна мерка...

Самохрана мајка послужила богата старица, а потоа следуваше изненадување поради кое искрено се расплака (ВИДЕО)

Радио станицата KDEC FM 100.5 неочекувано се појавила во Мек Доналдс во Америка каде што ги интервјуирале вработените. Радио водителот исто така прашал една...

Инфлуенсерка излижа тоалетна школка во авион и започна „Коронавирус предизвик“

Во обид да привлече внимание, „инфлуенсерката“ Ава Луис излижа тоалетна школка во авион. Снимајќи се за социјалните мрежи, Луис го нарече видеото „Коронавирус предизвик“...