16 C
Skopje

Живот

ФОТО: Во 90-тите беше сон за многу дами – денес кога е близу до 50-та година изгледа одлично

Пејачот Питер Андре во 90-тите години беше сон за тинејџерките и дамите ширум светот, особено во оние моменти кога на сцената се појавуваше гол,...

Шест причини зошто треба да јадете цреши секој ден

Освен што се вкусни и сочни, црешите исто така се и многу здраво овошје кое треба секојдневно да го јадете. Одвоивме шест добри причини...

Семејството Зеќири го победи коронавирусот: Не е срамота да си болен, срамота е да крие и да се стават други во опасност

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зеќири и неговата сопруга Бисера за Дојче веле раскажуваат за битката со коронавирусот, тешките моменти низ кои минувале и последиците...

Д Фестивал закажан за август

Десеттото издание на Д Фестивал оваа година ќе се одржи 49 дена подоцна од закажаните датуми односно од 21 до 23 август. „Оваа година ни...

Сестринска љубов: Мало девојче на бебешки јазик му чита книга на своето братче

Неодоливо видео од мало девојче кое на бебешки јазик му чита книга на братчето ќе ве расположи. https://www.facebook.com/100006012493760/videos/1361597074050696/   Извор: Femina.mk

ОСВЕТ(Л)УВАЊЕ НА „УГЛЕДНИТЕ“ СО МОЧ

Си велам дека овој напис ќе го прочитат многу повеќе луѓе од „неугледни“ отколку од „угледни“ фамилии. Токму заради таа причина истиот е наменет...