fbpx
13.8 C
Skopje

CH Alpha – најбараниот бренд во областа на рскавично ткиво, тетива, лигамент и менискус!

АКТУЕЛНО

CH Alpha
Биоактивен колагенски пептид, уникатен носител на најбараниот бренд CH Alpha во областа на рскавично ткиво, тетива, лигамент и менискус. Примена – постдисторзиони состојби, постоперативни артроскопии, сите видови артритични промени каде што има нарушување на рскавичното ткиво, ревматоиден артрит и артритични промени, периатрит, дископаии, хондомалација на патела, останати состојби на регенерација на зглобно-коскено-рскавичните ткива.

CH Alpha joint gel
Нова формула на гел со арника, темјан и ѓумбир.
За болни и преоптоварени зглобови и мускули. Делува смирувачки и релаксирачки, продира длабоко во зглобовите и мускулните ткива, го стимулира протокот на крв.

Qyra
Вистинската убавина доаѓа одвнатре. Уникатен производ на Gelita – Германија, светски лидер во производството на биоактивни колагенски пептиди – Verisol. Стимулира создавање на нов колаген, протеогликани и биотин. Видливо ги намалува брчките, ја зголемува хидратацијата и еластичноста на кожата, што не може да се постигне со ниедна апликација на креми.

Doppelherz Брусница + pumpkin seeds
За здрав имунолошки систем. Капсули со екстракт од брусница и семе од тиква, со витамин Ц и селен. Ја помага нормалната функција на имунолошкиот систем. Идеално решение за уринарни инфекции и воспаленија, како и при проблеми со простата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -