fbpx
14.8 C
Skopje

Честитка на претседателот на ГДУ, Петар Колев, по повод денот на независноста на Република Македонија

АКТУЕЛНО

На својата facebook страна, претседателот на Граѓанско Демократска Унија – ГДУ, Петар Колев, напиша:

„Од мое име и од името на Граѓанско Демократска Унија, на сите граѓани ви гo честитам Денот на независноста 8-ми Септември.

Минуваме низ период во кој е потребно многу мудрост и одлучност во носењето на одлуките. Сите ние треба да придонесеме за напредокот на нашата држава, да изградиме просперитетна Македонија која ќе биде дел oд Европската унија и НАТО.

Да живее демократијата, слободата и еднаквоста.
Нека ни е честит Денот на независноста!“

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -