fbpx
20.8 C
Skopje

Денеска ново рочиште за „Тенк“ – ќе сведочи Урко

АКТУЕЛНО

Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за предметот на СЈО „Тенк“, што се однесува за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра. Пред Судот денеска исказ треба да дадат нови сведоци, меѓу кои и шефот на обезбедувањето на поранешниот премиер Никола Груевски, Дејан Митревски – Урко. Во “тенк“ обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски и екс министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -