fbpx
4 C
Skopje

Еве што значи да ја сонувате личноста во која сте заљубени

АКТУЕЛНО

Васко Ефтов вели дека огромен дел од ВМРО ќе сакаат Влада со СДСМ, но без Мицкоски: Јас за разлика од вас не ги продавам...

После бегството на Сашо Мијалков, на Заев му е јасно дека тој работи за пад на Владата на Зоран Заев. Кога е легнат на...

Филипче пресече: Полицискиот час би важел две недели

Му посакуваме на Мицкоски побрзо да оздрави и да закрепне, и здрав и прав да дојде на конгресот и да даде отчет пред делегатите...

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Кога го сонувате вашиот сакан, често, проверувате во соновник што значи тоа. Еве го значењето на најчестите сонови за симпатијата.

Ако ја сонувате личноста во која сте заљубени, тоа значи дека вашата љубов е силна, дека постојано мислите на таа личност. Ако не сте заедно ќе соберете сила и ќе и ги соопштите своите чувства. Можно е љубовта, иако не знаете, да е обострана.

Ако на сон ја гушкате личноста во која сте заљубени, значи дека тежнеете за некој. Може да сте далеку од другата личност.

Ако на сон ја напуштите саканата личност, тоа значи дека ќе донесете важна одлука поврзана со таа личност.

Прашањето има неколку алтернативни одговори од кои вие треба да го одберете вистинскиот:

Сте се заљубиле во некој друг

Девојките кои излегле од стресна врска неодамна и се заљубиле во нова личност, секогаш се под притисок од сеќавањето на бившиот партнер.

Ако и вие сте биле дел од една ваква врска, притисокот на минатото може да биде причината поради која го сонувате бившиот.

Ослободете се од негивните чувства, гневот и лошите сеќавања. Тогаш соништата во кои тој се појавува ќе се претворат во соништа со вашиот нов партнер.

Ви недостига сексот со него или сексот воопшто

Доколку сте уживале во сексот со него, најверојатно ви недостига таа природна активност која одреден период сте ја практикувале со него и затоа имате еротски соништа во кои тој е главната улога.

Запрашајте се, дали ви недостига тој или само сексот. Доколку се работи само за секс, тоа чувство ќе исчезне кога ќе запознаете нова личност, а соништата ќе престанат.

Ви недостига неговото присуство

Доколку на претходното прашање сте си одговориле дека ви недостига тој и неговото присуство, повеќе од сексот, вие се чувствувате како и секоја нормална девојка после болно раскинување. Затоа и го сонувате бившиот.

Продолжете со животот и чекајте го вистинскиот, а соништата сами ќе престанат со текот на времето.

Пред спиење размислувате и се прашувате зошто

Најверојатно пред спиење размислувате за тоа што се случило и постојано го барате одговорот на прашањето – Зошто?

Тоа е причината поради која тој често е присутен во вашите соништа, во кои според вас се обидува да ви даде одговор на прашањето.

Сè уште имате чувства кон него

Доколку чувствувате сè уште нешто кон него, не е потребно да се прашувате зошто тој ви доаѓа секоја вечер во соништата и ве мачи со неговото сеќавање.

Ако не сакате да продолжите секоја вечер да заспивате сами, дајте ѝ втора шанса на врската и ставете крај на соништата. Почнете да ги остварувате заедно со вашиот бивши партнер.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Ефтов: Заев и Мијалков играа нечесено еден спрема друг, едниот сакал да го апси, а другиот не сакал реално да се смени Мицкоски

Според Васко Ефтов, Мијалков глумел дека сака да го смени Христијан Мицкоски. Тој во својата најнова емисија прави своја анализа на најновите случувања во...

Васко Ефтов вели дека огромен дел од ВМРО ќе сакаат Влада со СДСМ, но без Мицкоски: Јас за разлика од вас не ги продавам...

После бегството на Сашо Мијалков, на Заев му е јасно дека тој работи за пад на Владата на Зоран Заев. Кога е легнат на...

Раздорот во ДУИ почна да го зема својот данок: Падна првата оставка

Во писмото, ексградоначалникот на Чаир вели: „Со намера да не создадам забуна кај ниту еден мој колега во Собранието, а воедно и да дадам...

Голема тага во домот на балканската дива Карлеуша

Денеска се навршуваат две години од смртта на некогашната радио водителка Дивна Карлеуша. Нејзината ќерка, пејачката Јелена Карлеуша на својот Инстаграм порфил ја објави мајчината...

Љубчо Георгиевски кажува на кој јазик пишувал Гоце Делчев

„Гоце Делчев, Даме Груев, Пере Тошев, Ѓорче, Никола Карев биле учители на бугарската егзархија. Факт е дека ние тоа го криеме во македонската историја....
- Advertisement -