fbpx
6 C
Skopje

ФОТО: Елена Велевска призна дека е жртва на семејсно насилство – вака изгледаше како невеста

АКТУЕЛНО

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Мијалков доби казна затвор од 12 години

Сите обвинети се виновни за дејствијата, истакна на денешното изрекување на пресудата во случајот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ. Судот ги донесе следните пресуди: Горан Грујевски ги...

Деновиве македонската пејачка Елена Велевска е во центарот на вниманието откако призна дека се разведува и на Фејсбук објасни дека била жртва на насилство.

Елена Велевска за „Естрада плус“ го даде првото интервју откако ги потврди информациите дека се разведува и преку социјалните мрежи сериозно го обвини сопругот за семејно насилство.

Нејзиниот сопруг пак, Марјан Мирчески против кого таа веќе покрена бракоразводна парница, вчера за Вистина.мк изјави дека се е лага и дека бил известен од адвокатот за барањето за развод, но се уште се под ист кров со се уште венчаната сопруга.

Велевска пак, вели дека низ годините се залажувала дека работите ќе се сменат на подобро, но во интервјуто за „Естрада плус“ сепак остана резервирана за темата која е актуелна и наведе дека повеќе би сакала да зборува да кариерата. Сепак во она малку што до откри за јавноста, таа вели:

Завршува еден период кој што ми создавал проблеми во минатото и почнуваме нов живот во кој што треба да се покажеме храбри. Јас знам да се носам со сите падови, порази и успеси. Така ќе биде и понатаму, не се сомневам во себе и сум сигурна дека следува подобар живот.

Бев подготвена на тоа се што ќе направи непријателот, но кога немаш аргументи го изнесуваш валканииот веш од дома. Сакам да ставам крај и да не дискутирам бидејќи се што ќе кажам може да биде злоупотребено, завршува пејачката.

Инаку, досега во медиумите неколкупати се појавија информации дека на Велевкс и Марјан не им цвета во бракот, но тогаш тоа остана само како шпекулација, се досега кога таа ја изнесе својата страна на приказната, а и тој неговата.

Вака изгледаше како невеста.

Извор: Вистина

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Автомобил возеше во спротивна насока на скопска обиколница

Често на социјалните мрежи може да се видат видеа од дивеење со автомобили или мотори, а едно такво беше објавено и денеска. На социјалните мрежи...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Мијалков доби казна затвор од 12 години

Сите обвинети се виновни за дејствијата, истакна на денешното изрекување на пресудата во случајот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ. Судот ги донесе следните пресуди: Горан Грујевски ги...
- Advertisement -