fbpx
13.8 C
Skopje

ФОТО: Името го сменивме, ама дупките останаа – подлабоки и пошироки

АКТУЕЛНО

Наш редовен читател понесен од еуфоријата по постигнатиот договор за името со Грција, денеска ни испрати неколку прекрасни фотографии од населбата Кисела Вода. Сума сумарум името го сменивме, ама дупките останаа, па да се надеваме дека сега откако Грција ќе не „пушти“ во ЕУ, Брисел ќе дојде на „Мариовска“ ќе ја „раздели“ од нејзините дупки.

ФОТО

Прочитајте повеќе на Трибуна.мк – ОВДЕ 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -