fbpx
11.8 C
Skopje

ФОТО: Карпош му се восхитува – Богоев ги решава проблемите возејќи се во такси

АКТУЕЛНО

Младиот градоначалник на Општина Карпош, Стефан Богоев, кој синоќа правеше свадба, на интересен и иновативен начин започнал да решава проблеми на граѓаните на Карпош.

Една интересна ситуација објаснува универзитетскиот професор и почитичар Ѓорги Спасов на својот Фејсбук профил, кој објаснува како му течел разговорот со еден таксист.

Објавата набрзо на својот профил ја сподели и Богоев, кој истакна дека „Возачот на таксито сподели со мене за некого ситна, но за него, а верувам и за другите таксисти прилично крупна работа. Некогаш токму решението на малите проблеми има големо значење за граѓаните.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -