fbpx
22.8 C
Skopje

ФОТО: Заев се пишмани, објави статус – кој набрзо го избриша?

АКТУЕЛНО

Премиерот на државата, Зоран Заев наводно на Твитер денес објавил твит „Денеска е нов празник на Република Македонија. Граѓаните одлучуваат за иднината на нашата земја. Очекувам Собранието да ја следи мнозинската одлука на граѓаните, која што денеска ќе биде јасен правец во која насока треба да се движи нашата земја.“

Оваа информација ја пренесе Антонио Милишовски, кој подоцна објави „скрин“ од твитот на Заев и пренесе дека истиот за брзо време бил повлечен од социјалните мрежи.

„Во 16,30 @Zoran_Zaev напиша твит “денес е нов празник на државата и граѓаните ќе донесат јасна одлука” на референдумот за смена на името и Уставот на државата. Откако ги виде поразителни бројки од 20% излезеност до 16ч и гласот на незадоволство од гласачите, го избриша твитот“, стои во твитот на Милошоски, а во прилог има наведено и принтскрин од твитот на Заев.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -