11.8 C
Skopje

Франческо Тоти: Зошто останав во Рома, иако имав богата понуда на големиот Реал Мадрид…

АКТУЕЛНО

Николовски: Николов е олицетворение на чесната понуда на СДСМ

На денешната прес конференција во Штип генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски го претстави кандидатот на СДСМ за предвремените локални избори, Др. Сашко Николов. „Штипјани...

Д-р Сашко Николов : Солидарноста, професионалноста и работа за сите граѓани подеднаkво е мое мото, моја заклетва пред вас.

Важно е Штип да избере градоначалник, легитимен со мандат од вас граѓаните. Штипјани заслужуваат реализација на проектите кои ги набројав сега, но и на...

Словенците за само 10 дена успеаа да адаптираат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитети во Љубљана

За само десет дена, градежниците успеаја да прилагодат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитет на недовршениот објект на Дијагностичко-терапевтската служба на Универзитетскиот медицински...

Бочварски: Даваме енергија и придонес во насока на подобрување на конекцијата со Бугарија

Во контекст на проблемот со Бугарија, сметам дека во делот на инфраструктурата треба ние да развиваме што е можно посилни и појасни врски помеѓу...

Легендарниот фудбалер на Рома Франческо Тоти целата своја кариера ја помина во клубот од Рим иако имаше бројни понуди од Шпанија и Англија.

“Принцот на Рома“ истакна дека најдобра понуда имал од Реал од Мадрид, но дека свесно останал во Рим.

– Тоа беше 2003 – 2004 година. Одлучив да останам во еден клуб до крајот на кариерата, пропуштајќи ги шансите да освојувам многу трофеи. И на крајот од кариерата можам да кажам дека го имав сето она што го посакував – љубов и страст кои ми беа многу поважни од трофеите и понудените пари од други места, рече Тоти.

Италијанецот со Рома го освои првенството во 2001 година, Националниот Куп 2007. година и 2008. година и Суперкупот на Италија 2001. и 2007.

– Единствено немав шанси да ја освојам Златната топка. Знаев дека во Рома имам помали шанси од играчите на Реал, Јувентус или Милан.

Тоти со години беше еден од најдобрите играчи во светот, одлично заработуваше, но тоа е неспоредливо во однос на договорите кои се потпишуваат со други поголеми европски клубови.

https://www.youtube.com/watch?v=YSaSfynTTiI

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Со вградување на плин се оштетува моторот на aвтомобилот?

Со цел да се намалат средствата кои ги даваме за користење на автомобилот, често кај нас граѓаните се одлучуваат за вградување на плин во...

СРУШЕНИ ЦРНИ РЕКОРДИ: Нови 5.067 лица се новозаразени, 38 пациенти почиnaa, се поголем број пациенти на респиратори во Србија (Фото)

Во последните 24 часа во соседна Србија се тестирани над 15.000 граѓани од кои дури 5.067 лица се позитивни на Ковид-19. Нажалост почиnале дури...

Министерството ги сподели резултатите: Проверете дали сте добитник на парична помош за стипендиите за средношколци

Министерството за образование и наука објави резултати од неколку конкурси за доделување стипендии за ученици од јавните и приватните средни училишта во земјава за...

Јоци: Kој сè ќе му забие ножиња на Мицкоски

Кој сè ќе му ,,забие" ножиња на Мицкоски, кој нема никаква контрола врз партијата? Амбиции има #Николоски, најблиску е до тронот, а мора...

Нема да има повеќе автомобили со бугарски таблички во Македонија

Она што се шушка веќе долго време, најверојатно ке се протурка до крајот на годинава како закон. Имено, ке биде побарано од сите...
- Advertisement -