fbpx
17 C
Skopje

ГДУ – нова политичка партија во македонската десница

АКТУЕЛНО

Во недела во 13 часот во Хотел Мериот – Скопје, се формира нова политичка партија во Република Македонија.

Промоцијата на инцијативата за формирање на ГДУ – Граѓанско Демократска Унија се одржа на 06.12.2017 година, каде што беа образложени принципите на кои ќе се базира понатамошното политичко дејствување на ГДУ.

Претседателот на ИК на ГДУ, Петар Колев, им се заблагодари на сите оние кои во овој период помогнале да се соберат потписите за регистрирање на партијата и најави дека првото нешто за кое ќе се нафати ГДУ доколку ја добијат довербата од граѓаните е воведување на ред и правда во Република Македонија.

ГДУ

ГДУ – Граѓанско Демократска Унија: На повидок нов политички субјект на македонската политичка сцена! Следете не на Pogled.mk

Posted by Pogled.mk on Friday, March 16, 2018

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -