fbpx
13 C
Skopje

Ги следела стапките на нејзиниот татко, а нејзиниот квалитет го препозна Барселона: 23 годишната Македонка за својата љубов кон фудбалот

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Покрај тоа што редовно одевме на стадион да гледаме фудбал, често гледавме фудбал и на телевизија. Дома се што правевме беше поврзано со фудбал. Па јас и мојата сестра (Сијче Андонова, која игра за Блау Вајс во Германија) решивме да ги следиме стапките на нашиот татко”.

Вака, 23 годишната Македонка Наташа Андонова во разговор за Мундо Депортиво раскажува за почетоците на својата кариера.

„Ми велеа дека фудбалот е за момчиња, не за девојчиња, викаа дека сум луда. Но имав огромна поддршка од семејството, постојано ми кажуваа: „Знаеме што сакаш да станш и што обожаваш да правиш“”.

Нејзините почетоци, како што вели таа, воопшто не биле лесни, а најголемата нејзина поддршка во тие моменти била нејзината постара сестра.

Бев тажна поради тоа што го напуштив семејството, а не зборував ниту германски или пак англиски, но таа помогна се да биде полесно”.

За преселбата на Камп Ноу, Наташа додава: „Мојот агент ми кажа дека Барса сака да ме ангажира. Го познавав градот, и знам за колку голем клуб се работи. Кога ќе го слушнете името Барселона, или пак Меси и Иниеста, знаете што значи тоа. Сите сакаат да пристигнат тука”.

Инаку, Наташа по краток престој кај парижаните, потпиша за каталонскиот клуб – Барселона.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Сeстратa нa Тоше 14 години прави една иста работа на овој ден од овој детаљ на роденденската торта ќе ви надојдат солзи (Фoто)

Да беше жив денеска најголемата македонска музичка ѕвезда Тоше Проески ќе наполнеше 40 години. Како и секоја година ова е еден од двата најтажни денови...

ХОРОСКОП Љубов: ќе бидете одвоени од партнерот

ЉУБОВ: Ќе бидете одвоени од партнерот, но тој многу ќе ви недостасува. Ова ќе биде краток период. ЗДРАВЈЕ: Добро се чувствувате. Бик (21.04 – 21.05) РАБОТА:...

Ни перде, ни срам: Среде бел ден kраде беkатон плочки (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како „граѓанин“ со охридски регистарски таблички среде бел ден си товари бекатон плочки во...

Ахмети за пописот: Албанците не може да бидат помалку од 25 %

Во интервју за гостиварската локална телевизија ТВ Глоби а на тема околу пописот во Република Македонија лидерот на ДУИ, Али Ахмети посочи дека сите...

НАЈНОВА ТАЖНА ВЕСТ: ДЕСЕТГОДИШНО ДЕТE НАЈМЛАДАТА ЖРТВА НА KOPOНАВИРУСОТ ВО ХРВАТСKА

Десетгодишно дете почина во текот на ноќва на Клиниката за инфективни болести „Д-р Фран Михајлевиќ“ во Загреб, како последица од koвид-инфекција. Момчето е најмладата...
- Advertisement -