fbpx
13.8 C
Skopje

Го канат Георгиевски на емисии и интервјуа, а ги цензурираат активностите на ВМРО НП. Под чија наредба се врши цензура на ВМРО НП?

АКТУЕЛНО

Молкот на Телма, Канал 5, МРТВ, за големиот подвиг на една мала партија од Македонија која влезе во најсилниот сојуз кој во иднина ќе ја преобрати Европа и светот, е најдобар доказ дека двоглавата Црно-Бела ламја, заеднички работи овие 27 години во уништувањето на Македонија.
Ние и луѓето во Македонија сме на прав пат!
Со социјални мрежи ќе ве победиме!
Вашиот рок е одамна истечен.

 

Молкот на Телма, Канал 5, МРТВ, за големиот подвиг на една мала партија од Македонија која влезе во најсилниот сојуз кој…

Posted by Приказни од булеварот on Monday, June 11, 2018

Инаку, ВМРО-Народна партија стана членка на Алијансата на конзервативци и реформисти во Европа (Alliance of Conservatives and Reformists in Europe – ACRE). Партијата е примена во членство на самитот на АКРЕ што се одржа во саботата во Баку, Азербејџан. Оттука и реакциите на социјалните мрежи за цензурата која се врши од одредени медиуми, и покрај тоа што уредно добиле меил со соопштение за активностите на самиот политички субјект.

 

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -